Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

Бізнес готується до зменшення обсягів продажів та грошового потоку в зв’язку з пандемією COVID-19 – дослідження Американської торговельної палати в Україні та «Делойт» в Україні

Бізнес готується до зменшення обсягів продажів та грошового потоку в зв’язку з пандемією COVID-19 – дослідження Американської торговельної палати в Україні та «Делойт» в Україні

Київ, п’ятниця, 13 березня 2020 року

Американська торговельна палата в Україні (Палата) разом з компанією-членом Палати «Делойт» провела опитування щодо впливу COVID-19 на бізнес в Україні. Це перше дослідження про вплив коронавірусу на бізнес-спільноту України.

Найбільш необхідними заходами щодо підтримки працівників у поточному стані було визначено обмеження бізнес-поїздок (89%), забезпечення віддаленої роботи (87%) та безпеки офісу, зокрема, антибактеріальними засобами, одноразовим посудом та термометрами (82%), а також надання працівникам актуальної інформації та порад (81%).

Наразі компанії вже підтримують або планують підтримати своїх працівників шляхом обмеження бізнес-поїздок (81%), забезпечення можливості працювати віддалено (79%), надання працівникам актуальної інформації та порад (74%) і забезпечення безпеки офісу (74%).

Водночас найбільшим впливом пандемії COVID-19 на бізнес може стати зменшення обсягів продажів та грошового потоку (61%), неможливість обслуговувати споживачів/клієнтів (52%) та неможливість продовжувати звичайне управління бізнесом (46%).

На питання щодо коригування цілей ефективності бізнесу в 2020 році 65% компаній-членів відповіли, що планують підтримувати заплановану ціль, а 14% планують помірно зменшити цілі.

Олена Бойченко, директор Human Capital Advisory Services компанії «Делойт» в Україні, прокоментувала результати опитування: «Незважаючи на усвідомлений суттєвий вплив пандемії COVID-19 на світовий та український бізнес, як показує дослідження, українські компанії демонструють готовність до виклику та зваженість дій.

Згідно з даними опитування, 63% респондентів мають тимчасовий штаб, який відстежує ситуацію з COVID-19 на локальному рівні. Зазвичай до такого штабу залучені топ-менеджери та представники функцій HR, безпеки, адміністративної та в деяких випадках усіх функцій компанії.

Важливо, що більшість респондентів вже вдалися до заходів, спрямованих на мінімізацію впливу пандемії COVID-19. Обмеження бізнес-поїздок, забезпечення можливості віддаленої роботи, безпеки офісу та надання актуальної інформації співробітникам є найбільш необхідними заходами щодо підтримки персоналу в поточній ситуації в Україні.

Серед основних викликів під час впровадження дій підтримки в компанії респонденти зазначили складнощі в організації та реалізації дистанційної роботи. Ми будемо і надалі відстежувати ситуацію та ділитися локальними і глобальними практиками».

Андрій Гундер, Президент Американської торговельної палати в Україні, сказав: «Здоров'я та добробут співробітників наших компаній-членів та нашої команди є найголовнішими для нас. Ми провели це опитування для того, аби допомогти компаніям, зокрема українським, мінімізувати ризики та застосувати найкращі практики міжнародних компаній, які успішно захищають свої таланти та бізнес від впливу COVID-19. Ми будемо продовжувати підтримувати компанії шляхом регулярного моніторингу ситуації та інформування на сайті Палати».

Переглянути детальні результати можна за посиланням: https://chamber.ua/ua/news/rezul-taty-opytuvannia-shchodo-vplyvu-covid-19-na-biznes-krainy/

Довідка про «Делойт»:

«Делойт» (Deloitte) — глобальна мережа компаній, що надають послуги з аудиту і консалтингу. Із сумою глобальних доходів у розмірі 46,2 мільярда доларів США за 2019 фінансовий рік компанія «Делойт» є найбільшою фірмою у світі з надання професійних послуг.

Понад 312 тисяч співробітників «Делойт» працюють в більш ніж 150 країнах світу. Українське представництво мережі входить в «Делойт СНД Холдінгз Лімітед» («Делойт», СНД).

Завдяки глобальній мережі «Делойт», а також більш ніж 25-річному досвіду роботи в Україні, «Делойт» відкриває своїм клієнтам можливості світового класу та надає високоякісні послуги, які спрямовані на підтримку та надання комплексних інтегрованих рішень щодо економічної діяльності клієнтів у галузі енергетики, природних ресурсів та видобувної промисловості, медико-біологічних наук та охорони здоров'я, технологій, медіа та телекомунікацій, споживчого, фінансового, державного та соціального секторів.

www.deloitte.ua

Довідка про Американську торговельну палату в Україні:
Американська торговельна палата працює в Україні з 1992 року. Вона тісно співпрацює з органами державної влади з метою покращення бізнес-середовища та залучення прямих іноземних інвестицій в українську економіку, сприяючи розвитку стабільних, прозорих та справедливих правил ведення бізнесу в Україні. Більше інформації за посиланням: https://chamber.ua/

----------------------
Контактна особа:
Юліана Чижова, старший менеджер із зв’язків з громадськістю та пресою Американської торговельної палати в Україні, ychyzhova@chamber.ua

Офіційні постачальники послуг