Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

Американська торговельна палата в Україні закликає народних депутатів підтримати проект Закону №2289 у другому читанні

Американська торговельна палата в Україні закликає народних депутатів підтримати проект Закону №2289 у другому читанні

Американська торговельна палата в Україні закликає народних депутатів підтримати проект Закону №2289 у другому читанні.

Його прийняття спрятиме розблокуванню наукових досліджень та державних випробувань, які нададуть можливість українським аграріям використовувати продукти нового покоління, тим самим підвищуючи конкурентоспроможність своєї сільгосппродукції та надаючи можливість якомога раніше реагувати на новітні виклики у боротьбі зі шкідниками.

Інноваційні засоби захисту рослин (ЗЗР) не мають доступу на ринок України вже 5 років. Як наслідок,  на сьогодні існують порушення вільної конкуренції, створення торговельних бар’єрів у доступі до українського ринку пестицидів, зменшення інвестицій у науково-дослідницьку діяльність та повне призупинення прямих іноземних інвестицій в український сектор ЗЗР.

Так, інвестиції компаній у науково-дослідну діяльність у сфері засобів захисту рослин в Україні за останні роки було зменшено на понад 80%, а прямі іноземні інвестиції не плануються зовсім. Така ситуація потребує змін, направлених на відновлення вільної конкуренції та покращення інвестиційного клімату в агрохімічному секторі, що власне і має на меті проект Закону №2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України» від 18 жовтня 2019 року. Законопроектом пропонується вдосконалити законодавство та відновити ввезення зразків інноваційних засобів захисту рослин для наукових досліджень та державних випробувань.

Офіційні постачальники послуг