Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Освіта

Практичний вебінар «Актуальність механізму врахування рівня вуглецю на кордонах (Carbon Border Adjustment Mechanism – CBAM) для українських компаній»

Дата:
23 Квітня 2024
Час:
16:00 - 18:00
Місце:
Онлайн
Практичний вебінар «Актуальність механізму врахування рівня вуглецю на кордонах (Carbon Border Adjustment Mechanism – CBAM) для українських компаній»

Carbon Border Adjustment Mechanism, або CBAM, (укр.: механізм врахування рівня вуглецю на кордонах), запроваджений Регламентом (ЄС) 2023/956, має на меті вирішити проблему витоку вуглецю з найбільш вуглевмісних галузей промисловості (цемент/вапно, електроенергетика, чорна металургія, алюміній, добрива та водень), шляхом введення мита на основі вмісту вуглецю в імпортованому товарі. CBAM матиме вплив на такі країни, як Україна, оскільки вони експортують значну кількість товарів до ЄС, які підпадають під регулювання CBAM. У короткостроковій перспективі компанії, які експортують такі товари, повинні будуть надавати своїм клієнтам з ЄС звіти про прямі та непрямі викиди парникових газів. У довгостроковій перспективі їм потрібно буде врахувати вплив зборів CBAM на свої бізнес-моделі.

Питання до обговорення:

  • Що таке CBAM і на які сектори буде поширюватися його дія?
  • Як CBAM буде впроваджуватися в ЄС?
  • Які заходи можуть вжити уряди, щоб підготуватися до CBAM? Приклад Молдови
  • Що можуть зробити європейські та не-європейські виробники та експортери, щоб підготуватися?
  • Які заходи будуть найбільш складними та трудомісткими для компаній, які тільки починають працювати над дотриманням вимог CBAM?
  • Як Tetra Tech може допомогти членам Американської торговельної палати у впровадженні CBAM?

Доповідачі:

Родріго Чапарро, директор з питань зміни клімату, Tetra Tech. Родріго Чапарро – фахівець з питань сталої енергетики та зміни клімату з більш ніж 25-річним досвідом роботи з урядами, багатосторонніми банками розвитку, японськими та данськими агентствами з надання допомоги. Родріго впроваджував інструменти зниження ризиків для інвестицій в енергетику, механізми фінансування проектів декарбонізації, а також технічні та політичні рішення у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності. У Tetra Tech він є керівником напрямку інтеграції критеріїв пом'якшення наслідків змін, адаптації та стійкості до них у рамках портфоліо енергетичних проектів компанії. Родріго є автором аналітичних статей про нові вуглецеві ринки, що виникають відповідно до Статті 6, і нещодавно очолив дослідження впливу CBAM на Молдову.

Гікема, Ей Джей, старший спеціаліст з питань екології, Tetra Tech. Ей Джей є експертом у сфері екологічного законодавства Європейського Союзу з 25-річним досвідом підтримки глобальних виробничих компаній, які експортують продукцію до ЄС. Він спеціалізується на консультуванні менеджменту щодо впливу нових та існуючих нормативних актів ЄС на їхні продажі та діяльність у світі та ЄС. Ей Джей має ступінь бакалавра з хімічної інженерії та ступінь магістра з хімії, отримані в Мічиганському університеті.

Софія Сапожникова, спеціаліст з питань енергетики та зміни клімату, Tetra Tech. Софія має трирічний досвід роботи у сфері енергетики та зміни клімату, а також досвід роботи над проектами, що фінансуються такими установами, як BMWK, GIZ, ADEME, USAID та французькими регіональними урядами в Україні, ЄС, Східній Європі, на Балканах та в Центральній Азії. Вона спеціалізується на європейському кліматичному законодавстві та стратегії, міжнародних вимогах щодо декарбонізації для торговельних партнерів Європи, європейській енергетичній безпеці та стратегії відбудови України. Вона має ступінь магістра з економіки та досліджень сталого розвитку, а також ступінь бакалавра з політичних та соціальних наук, отримані в Sciences Po Paris.

Нікос Турліс, виконавчий директор, Європа, Tetra Tech. (Модератор). Нікос – експерт з енергетики, що спеціалізується на енергетичних системах. Він має 20 років досвіду у сфері регуляторної політики та проектування ринку електроенергії, економіки та планування енергосистем, а також аналізу та експлуатації енергосистем. Нікос надавав технічну допомогу урядам та інституціям енергетичного ринку по всьому світу, консультуючи з питань визначення та впровадження енергетичної політики, стратегій та планів дій. Він також займається управлінням, пошуком та виконанням консультаційних проектів у Європі та Євразії, зосереджених на ініціативах та політиці в енергетичному секторі, зокрема, у сфері енергетичного переходу. Паралельно він виконує та координує технічні завдання.

Контакти

Дмитро Стрій

Адміністративний асистент

Партнери

Офіційні постачальники послуг