Коли мова йде про міжнародний бізнес та ланцюги постачання, важливу роль відіграє країна іноземного партнера, які можливості вона відкриває для вашого бізнесу. Це стосується й іноземних товарів – країна їхнього походження впливає на оподаткування, пільги і преференції, дозвільні документи, а також обмеження та заборони – тобто, визначає можливості чи потенційні ризики для бізнесу при постачанні товарів, походженням з певних країн.
Звичайно, країна походження товару має важливе значення для митного оформлення. Важливим фактором для коректного визначення країни походження є класифікація товарів.
Учасники мали нагоду більш детально розглянути наступні питання:
- Класифікація товару та визначення країни походження
- Ризики для бізнесу при визначенні коду товару згідно УКТЗЕД
- Як впливає класифікація товарів на заборони, обмеження для ввезення товарів? Класифікація товарів при торговельному захисті. Розбір реальних кейсів
- Основні правила визначення країни походження
- Документальне підтвердження преференційного походження товарів
- Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження, застосування тарифних преференцій в рамках угод про вільну торгівлю з країнами ЄС, ЄАВТ, СНД, Чорногорією, Північною Македонією, Грузією, Канадою
Доповідачі:
Юлія Пиндус, консультант у сфері зовнішньо-економічної діяльності, Capital, Agency of Customs Brokers. Юлія має 14 років практичного досвіду. Вона очолює робочу групу Американської торговельної палати в Україні щодо імплементації авторизованого економічного оператора. Юлія спікер в KPMG Insight Academy, Kyiv logistic school, PLASKE Academy, Торгово-промисловій палаті України, лектор Київського Національного Економічного Університету з напрямку ЗЕД.
Іван Галатенко, консультант з митного законодавства, Capital, Agency of Customs Brokers. Іван експерт з класифікації товарів, працював у відділі контролю митної вартості та номенклатури Бориспільської та Київської митниці та відділі митного оформлення Київської митниці.