Дослідження Corteva Agriscience щодо впливу попередників на врожайність підтвердило важливість використання сучасного захисту рослин
Міжнародна науково-технологічна компанія Corteva Agriscience продовжує працювати над ефективними рішеннями для фермерів, що дозволяють отримувати високі врожаї навіть у складних умовах. Команда агрономічної підтримки компанії презентувала масштабне дослідження впливу сівозміни на врожайність кукурудзи та соняшнику. Це дослідження, яке тривало у 2020–2024 роках, охопило понад 3000 полів фермерів у різних регіонах України.
«Є певні твердження та упередження стосовно впливу сівозміни на врожайність польових культур. Працюючи з фермерами і прагнучи надавати їм точну інформацію щодо вирощування кукурудзи та соняшнику, фахівці Corteva вирішили їх перевірити. Тому провели ґрунтовне дослідження, яке включало аналіз не лише попередніх культур, але й умов зволоження, адже це ключовий фактор, що впливає на врожайність», — пояснює Сергій Резніченко, керівник з розвитку агрономії та технологій Corteva Agriscience.
Результати дослідження показали, що серед 1575 полів кукурудзи найпоширенішими попередниками є кукурудза на зерно, озима пшениця, соняшник та соя. Рідше трапляються ріпак, ячмінь і цукровий буряк. Водночас найкращі показники врожайності продемонструвала кукурудза, вирощена після ріпаку — 13,6 т/га (за помірного зволоження); після цукрового буряку — 12 т/га (за достатнього зволоження); після ячменю — 11,2 т/га (у посушливих умовах).
Якщо ж умови посушливі, рекомендованим попередником є озима пшениця, тоді як соняшник, соя та кукурудза як попередники не забезпечують високої врожайності. У достатньо зволожених умовах прийнятними попередниками є також соняшник і соя.
Дослідження на 1510 полях соняшнику показало, що найкращим і найпоширенішим попередником для цієї культури є кукурудза на зерно, яка забезпечує врожайність до 3,62 т/га. За достатнього зволоження хороші результати дають і озимі зернові культури — до 3,96 т/га. Рідше соняшник сіють після соняшника, сої чи озимого ріпаку. Однак ці культури належать до групи ризику через спільні хвороби, тому потребують ретельного захисту.
«Попри поширену думку, дослідження показало, що одним із найгірших попередників для соняшника та кукурудзи є пар, тобто незасіяне в попередній рік поле. Це обумовлено тим, що такі поля часто не отримують належного та своєчасного захисту. Загалом наші дослідження підтвердили важливість комплексного аналізу всіх факторів впливу на врожайність, зокрема використання інноваційних препаратів захисту, наприклад таких, як пропонує Corteva. Саме вони є запорукою отримання стабільних врожаїв в умовах мінливого клімату України», — підсумовує Сергій Резніченко.
Вважаючи Україну одним з ключових ринків, Corteva на початку повномасштабної війни залишила ринки росії та білорусі і робить усе, щоб забезпечити українських фермерів сучасним насінням та засобами захисту рослин. Експерти компанії завжди готові надати допомогу та підтримку за телефоном, через форму на сайті або за допомогою мобільного застосунку Corteva Україна.
Про Corteva Agriscience
Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) — це глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка поєднує провідні інновації в галузі, активну взаємодію з клієнтами та оперативне виконання, щоб вигідно надавати рішення для найактуальніших світових проблем сільського господарства. Corteva створює вигідні ринкові переваги завдяки своїй унікальній стратегії дистрибуції, а також збалансованому та глобально різноманітному поєднанню насіння, засобів захисту рослин, цифрових продуктів і послуг. Будучи представленою одними з найвідоміших брендів у сільському господарстві та маючи провідний у галузі портфель продуктів та технологій, що має значні можливості до зростання, компанія прагне максимізувати продуктивність для фермерів, одночасно співпрацюючи з зацікавленими сторонами в усій харчовій системі, виконуючи своє зобов’язання збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті http://www.corteva.com.ua
Слідкуйте за Corteva Agriscience у Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter та YouTube
™ ® SM Торгові марки та знаки обслуговування Corteva Agriscience та її афілійованих компаній.
Контакти для ЗМІ:
Наталія Гузенко, консультантка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Україні
099 0800216