Карантин і надзвичайна ситуація в Україні змінили режим роботи бізнесу. На компанії покладено багато додаткових обов'язків, і дотримання нових правил посилено контролюється. За порушення карантину уповноважені органи складають адміністративні протоколи. Дані Національної поліції свідчать, що з кінця березня 2020 року щотижня складається більше тисячі протоколів про адміністративну відповідальність, та відкривається до двадцяти кримінальних проваджень. Водночас складання протоколів та обмеження господарської діяльності не завжди є законним. У багатьох випадках необґрунтовано надмірне регулювання призводить до невиправданого обмеження конкуренції. Тому, з боку бізнесу вже сформувався запит на захист від неправомірних дій контролюючих органів під час карантину.
Зокрема, під час семінару ми розглянули:
- Регулювання бізнесу в умовах карантину та надзвичайної ситуації
- Допустимість конкретних видів господарської діяльності на загальнодержавному та окремих територіальних рівнях
- Які протиепідемічні заходи є обов'язковими для різних видів бізнесу?
- Як держава перевіряє дотримання бізнесом карантинних та інших заходів?
- Як компанії взаємодіяти з контролюючими органами під час карантину?
- План дій: від оскарження незаконних обмежень і санкцій до відновлення business as usual
Доповідачі:
Олександр Оніщенко, партнер, керівник практики вирішення національних спорів INTEGRITES. Олександр – експерт з вирішення судових спорів, що практикує понад 20 років. Він спеціалізується у господарському та адміністративному праві. Олександр надає професійні консультації щодо стратегій захисту у судових провадженнях, питань банкрутства і стягнення заборгованості. До сфери його компетенції входять FMCG, фармацевтичний, агропромисловий та логістичний сектори.
Орест Цімерман, старший юрист практики вирішення національних спорів INTEGRITES. Орест володіє значним практичним досвідом у господарському та адміністративному судочинстві. Орест консультує міжнародних та українських клієнтів з різних секторів економіки – банківсько-фінансового, виробничого, гірничо-видобувного та науково-технічного. Має поглиблену експертизу у спорах з державою, тендерних процедурах, відновленні платоспроможності та захисті інтелектуальної власності.