Юридична фірма Aequo виступила радником DAI Global, виконавця Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні», щодо розроблення концепції загальнонаціональної цифрової інфраструктури для обігу електронних накладних і діджиталізації торговельного фінансування в Україні, з особливим акцентом на цифровій оптимізації факторингу. Запропоноване user-friendly безпаперове середовище може дати необхідний поштовх для автоматизації і розвитку торговельного фінансування в Україні, оскільки з’єднає практично всі фінансові установи, приватні та державні компанії через єдину спільну мережу. Таке спільне середовище для обміну електронними комерційними документами має підвищити доступність і привабливість торговельного фінансування для малого і середнього бізнесу (МСБ) в Україні.
Aequo працювала над цим проєктом спільно з Prism Global Partners, міжнародним консультантом в сфері торговельного фінансування зі штаб-квартирою в Лондоні, та у співпраці з Українським Альянсом Торговельного Фінансування та Факторингу (УАТФФ), робочою групою експертів з провідних українських банків, яка була сформована для опрацювання нових шляхів розвитку сектору торговельного фінансування в Україні.
Важливість торговельного фінансування не можна недооцінювати – воно є каталізатором міжнародної та внутрішньої торгівлі, який активізує потоки товарів і послуг, стимулюючи зростання економіки. Як торговельне фінансування не може існувати без торгівлі, так само і переведення торговельного фінансування на цифрові рейки неможливе без одночасного переведення відповідних комерційних документів в електронний формат. Досвід інших країн засвідчує, що цифрова трансформація торговельного фінансування, в першу чергу, має бути заснована на впровадженні стандартизованих електронних накладних (інвойсів). У зв'язку з цим, команда проєкту розробила концепцію і окреслила законодавчі зміни, які необхідні для широкомасштабного розгортання запропонованої ІТ-інфраструктури.
Роберт Бонд, керівник Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні», зауважив: «Показово, що Україна визначила цифрову трансформацію одним із пріоритетів власної економічної політики для максимальної реалізації потенціалу української економіки, з особливим фокусом на потребах МСБ. Ми підтримуємо Україну в її зусиллях, спрямованих на покращення доступу МСБ до торгового фінансування, і у зв’язку з цим пропонуємо дизайн надійного цифрового середовища для торгівлі та торговельного фінансування в Україні.»
Юлія Кирпа, партнер, керівниця практики банківського та фінансового права в юридичній фірмі Aequo, відзначила: «Діджиталізація – вже не розкіш, а обов’язкова умова для розвитку. Таким чином, розвиток сектора торгового фінансування в Україні навряд чи можливий без сприятливого цифрового середовища. Слід зазначити, що саме інтенсивний діалог між командою проєкту та опитаними стейкхолдерами допоміг запропонувати концепцію, яка враховує потреби як бізнесу, так і держави. Для повної реалізації потенційних переваг нових технологій необхідно, щоб фінансові установи, регулятори, бізнес і EDI-провайдери продовжили спільно працювати над впровадженням нових цифрових інструментів та поліпшенням ефективності процесів торгівлі і торгового фінансування.»
Марина Джулай, Менеджер проєкту з боку УАТФФ, підкреслила: «Наразі основним фокусом діяльності нашої робочої групи є просування переваг торговельного фінансування. Головні гравці цього сектору дуже зацікавлені у створенні сприятливої екосистеми фінансового сектору, заснованої на визнаних міжнародних стандартах, що і стало основним рушієм для розроблення концепції цифрової трансформації факторингу. Очікується, що створення національної IT-платформи для реєстрації відступлених інвойсів значно зменшить витрати і ризики, притаманні сектору торговельного фінансування, та прискорить його розвиток.»
Про фірму
AEQUO — одна з провідних українських юридичних фірм, яка працює з лідерами економіки в транзакційних проєктах і вирішенні спорів.
Серед клієнтів компанії — провідні українські та міжнародні компанії та організації, зокрема Bunge, Corteva, Darnitsa, DuPont, EBRD, EFSE, European Business Association, European Commission, Facebook, GlaxoSmithKline, Google, IFC, Inditex, Instagram, Kernel, Novo Nordisk, OLX, Posco International, ProCredit Bank, Raiffeisen Bank, Schenker, Samsung, Sandvik, UniCredit, Vodafone Ukraine.
AEQUO названо IFLR Europe Awards 2018 найінноваційнішою юридичною фірмою року в Україні, The Lawyer European Awards 2017 — юридичною фірмою року в Україні, Росії і СНД і однією з найбільш інноваційних юридичних фірм в Європі згідно з FT Innovative Lawyers 2015-2020.
За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся
до директора з маркетингу та PR Юлії Червоноокої
на е-mail chervonookaya@aequo.ua, або за телефоном +380 44 490 91 00