Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Відновлювальні джерела енергії

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону №3658, що покликаний покласти край кризі сектору відновлюваної енергетики

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону №3658, що покликаний покласти край кризі сектору відновлюваної енергетики

Компанії-члени Палати вітають прийняття у першому читанні законопроекту №3658 про внесення змін до системи підтримки та розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в Україні.

Проект Закону розроблений на основі узгодженого комплексу взаємних зобов’язань, які містяться у Меморандумі про взаєморозуміння, підписаним між Урядом та інвесторами в «зелену» енергетику. Прийняття законопроекту має вирішальне значення для розв’язання проблеми невизначеності сектору та окреслення орієнтиру його подальшого розвитку.

Водночас, компанії-члени Палати – інвестори у сонячну енергетику – очікують, що до другого читання до законопроекту буде включена умова про продовження на 2 роки дії угод про купівлю-продаж електроенергії з відновлюваних джерел в разі зменшення «зеленого» тарифу на 15% для сонячних проектів, введених в експлуатацію до кінця 2019 року. Це зробило б умови дійсно добровільними і реструктуризуючими, отримавши підтримку переважної більшості інвесторів у галузі сонячних електростанцій (СЕС), а також більшості інвесторів в галузі вітрових електростанцій.

Законопроект дозволить уникнути ризику невиконання зобов’язань за платежами у секторі і відповідного сповільнення темпів інвестування у сектор ВДЕ, мінімізувати потенційні арбітражні справи, а також погасити заборгованості  виробникам відновлюваної енергії, що накопичувалась протягом декількох місяців.

Американська торговельна палата в Україні сподівається на підтримку народними депутатами законопроекту №3658 у другому читанні до початку літньої перерви в роботі Парламенту, забезпечивши прийнятні умови для інвесторів СЕС шляхом врахування у законопроекті пріоритетної умови сектору сонячної енергетики.

Офіційні постачальники послуг