Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

Відновлювальні джерела енергії

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону №3658, що покликаний покласти край кризі сектору відновлюваної енергетики

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону №3658, що покликаний покласти край кризі сектору відновлюваної енергетики

Компанії-члени Палати вітають прийняття у першому читанні законопроекту №3658 про внесення змін до системи підтримки та розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в Україні.

Проект Закону розроблений на основі узгодженого комплексу взаємних зобов’язань, які містяться у Меморандумі про взаєморозуміння, підписаним між Урядом та інвесторами в «зелену» енергетику. Прийняття законопроекту має вирішальне значення для розв’язання проблеми невизначеності сектору та окреслення орієнтиру його подальшого розвитку.

Водночас, компанії-члени Палати – інвестори у сонячну енергетику – очікують, що до другого читання до законопроекту буде включена умова про продовження на 2 роки дії угод про купівлю-продаж електроенергії з відновлюваних джерел в разі зменшення «зеленого» тарифу на 15% для сонячних проектів, введених в експлуатацію до кінця 2019 року. Це зробило б умови дійсно добровільними і реструктуризуючими, отримавши підтримку переважної більшості інвесторів у галузі сонячних електростанцій (СЕС), а також більшості інвесторів в галузі вітрових електростанцій.

Законопроект дозволить уникнути ризику невиконання зобов’язань за платежами у секторі і відповідного сповільнення темпів інвестування у сектор ВДЕ, мінімізувати потенційні арбітражні справи, а також погасити заборгованості  виробникам відновлюваної енергії, що накопичувалась протягом декількох місяців.

Американська торговельна палата в Україні сподівається на підтримку народними депутатами законопроекту №3658 у другому читанні до початку літньої перерви в роботі Парламенту, забезпечивши прийнятні умови для інвесторів СЕС шляхом врахування у законопроекті пріоритетної умови сектору сонячної енергетики.