Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Охорона здоров’я

Кабінет Міністрів України прийняв постанову #1002 щодо внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів

Кабінет Міністрів України прийняв постанову #1002 щодо внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів

22 вересня 2021 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова №1002 про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності (постанова).

Постанова вносить зміни до відповідних ліцензійних умов з фокусом на електронну торгівлю лікарськими засобами. Зокрема, постановою встановлюються вимоги до аптечних закладів, операторів поштового зв’язку, вікових обмежень продажу лікарських засобів та інших аспектів.

Компанії-члени Палати також підтримують запровадження механізму перевірки ліцензіата, який здійснює продаж лікарських засобів через використання логотипу із гіперпосиланням, що відображається на кожній сторінці веб-сайта та перенаправляє споживача на сторінку Переліку суб’єктів господарювання, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами, розміщеного на офіційному сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Даний механізм допоможе споживачам перевіряти наявність у певної інтернет-аптеки відповідного права на торгівлю ліками, що, в свою чергу, є одним із важливих кроків забезпечення доступу до якісних та безпечних ліків.

Водночас залишаються питання, які потребують окремої уваги стейкхолдерів для формулювання необхідних змін у відповідних документах з метою врегулювання роботи ринку, наприклад, розмежування електронної торгівлі та бронювання на маркетплейсах. Палата висловлює сподівання, що вони будуть внесені.

Експерти компаній-членів Палати надавали  професійну підтримку в процесі розробки постанови. Палата й надалі сприятиме процесу трансформації системи охорони здоров'я в Україні.

Офіційні постачальники послуг