Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Юна Потьомкіна – експертка з розробки закону України про медіацію

Юна Потьомкіна, керівниця практики альтернативного вирішення спорів Asters, долучилась до розробки Закону України "Про медіацію". Разом із іншими членами Робочої групи Міністерства юстиції України, до складу якої увійшли понад 30 фахівців, вона внесла окрім іншого пропозиції про ратифікацію Конвенції ООН щодо транскордонних угод, досягнутих внаслідок медіації.

Закон набув чинності 15 грудня 2021 року та передбачає врегулювання спорів шляхом переговорів сторін за участі третьої сторони медіатора. Він містить правові засади та порядок проведення медіації, обов'язки медіатора та сторін медіації, вимоги до відповідних договорів.

Закон зазначає, що медіація може застосовуватись у будь-яких спорах, у тому числі між бізнесом та фізичними особами, які виникають з цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносин, а також у кримінальних провадженнях. Медіація дозволяється як на досудовому етапі, так і під час судового провадження або при виконанні судового рішення.

Коментуючи цю подію, Юна Потьомкіна зазначає: "Робота над прийнятою редакцією закону тривала понад два роки. Разом із іншими експертами ми проаналізували найкращі європейські практики та адаптували їх до українських реалій. Закон матиме позитивний вплив як на судову систему, яка зараз сильно завантажена, у тому числі через пандемію, так і на бізнес, який зможе вирішити спори швидше та з мінімальними фінансовими витратами. Я вітаю всіх, хто долучився до цієї масштабної ініціативи та пишаюся, що була причетна до неї".

Asters — найбільша юридична фірма України з офісами у Києві, Вашингтоні, Лондоні та Брюсселі. Міжнародний рейтинг Chambers Europe 2021 відзначає 23-х юристів Asters – найбільшу кількість визнаних дослідженням фахівців в одній юридичній фірмі в Україні.

Офіційні постачальники послуг