Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Vodafone подовжив пільгове підключення до NB-IoT мережі

З 21 травня до 31 серпня українські компанії, які підключаться до NB-IoT мережі Vodafone, зможуть скористатись 90% знижкою на користування мережею. Вартість річного тарифу для таких компаній складе 20 грн. Пакет включає дата трафік, необхідний для передачі інформації з пристрою.

 

Ознайомитися з умовами та подати заявку на підключення можна на сайті www.vodafone.ua/nb-iot.

 

Що таке NB-IоT

NB-IоT – це мережа для інтернету речей, яку Vodafone запустив в комерційну експлуатацію в січні 2020 року. Пристрої, підключені до NB-IoT мережі, зможуть спілкуватися між собою на виділеній частоті 1800 МГц. Особливістю стандарту є висока проникаюча здатність сигналу, що дає можливість з’єднуватись з мережею навіть у важкодоступних місцях, наприклад, в підвалах або шахтах ліфтів.

 

Ще однією особливістю саме NB-IoT мережі Vodafone стала підтримка режимів збереження енергії в Power Saving Mode, DRX, eDRX. Такі режими забезпечують мінімально можливе споживання енергії і, відповідно, максимальний термін роботи пристроїв – до 10 років, що критично важливо для пристроїв, які працюють від батарейки.

 

Розгортання технології NB-IоT здійснюється на базі мережі LTE, що для користувачів і партнерів означає високий стандарт безпеки – шифрування і аутентифікацію на базі sim-карти, недоступні в таких технологіях як, наприклад, LoRaWAN.

 

Для кого підійде NB-IoT – кейси використання

Датчики витоку ресурсів

Метою таких пристроїв є своєчасне повідомлення про можливий витік газу, прориву водопровідної труби і тд. Фактично, це означає, що такий пристрій «спить» весь час і прокидається тільки в разі настання аварійної ситуації для того, щоб оповістити свого власника про проблему. Робота такого автономного устрою в мережі NB-IoT дозволяє надовго зберігати заряд батареї, а потужний сигнал мережі забезпечує зв'язок навіть в важкодоступних місцях, таких як: каналізаційні люки, підвали, шахти ліфтів.

Прилади дистанційної передачі показників лічильників (води, газу, світла).

Датчики автоматично зчитують дані з лічильників і за заданими правилами передають в системи керуючої компанії для тарифікації та моніторингу використання ресурсів. Такі прилади передають дані, в середньому, раз на місяць і працюють автономно (без підключення до електромережі). У момент передачі даних, пристрій «прокидається», відправляє показники лічильника ресурсів, і знову «засинає». Мережа NB-IoT дозволяє пристрою економно витрачати заряд батареї між сесіями передачі даних, що гарантує його довгу роботу без необхідності міняти батарею.

Датчики заповнення сміттєвих баків

Прилад, встановлений в сміттєвому баку, оповіщає комунальну службу, в разі, якщо сміття досягає певного рівня в ємності. Працюючи автономно, прилад повинен економно витрачати заряд батареї, що з успіхом дозволяє робити мережу NB-IoT. Такий механізм збору інформації, дозволяє службі своєчасно відправити машину для вивозу відходів. Актуальна інформація про заповнення баків, дозволяє оптимізувати логістичні маршрути і скоротити до 40% витрат на збір сміття.

Ліхтарі вуличного освітлення

Якщо на вулицях міста встановлено ліхтарі вуличного освітлення, якими керують через мережу NB-IoT, то для мерії міста немає потреби в щорічній заміні цих пристроїв або їх зарядці. Режим енергоефективності мережі NB-IoT дозволяє пристроям працювати абсолютно автономно протягом 5-10 років. Ліхтарі обладнані спеціальними датчиками, що реагують на рух, а також природне освітлення. Комунальна служба міста може віддалено задавати правила роботи таких ліхтарів. Наприклад, коли в темний час доби на освітленому ділянці немає нікого, лампи працюють на потужності до 20%. Але як тільки з'являється автомобіль або пішохід, потужність лампи збільшується до 60-100%. При таких умовах розумне освітлення дозволяє економити до 80% витрат на електроенергію.

Офіційні постачальники послуг