Василь Кісіль і Партнери успішно захистили інтереси провідної української державної гірничодобувної компанії у восьми складних арбітражних провадженнях на 22 мільйони доларів.
Стратегічне значення та ключові виклики
Спори стосувалися восьми контрактів на поставку сировини, в межах яких австрійська компанія вимагала відшкодування значних збитків за упущену вигоду, спричинену порушенням українською компанією договірних зобов’язань. Справа була надважливою для клієнта – ключового державного підприємства, з огляду на загрозу значних фінансових втрат.
Під керівництвом Олега Альошина, партнера практики міжнародного арбітражу Василь Кісіль і Партнери, команда юристів розробила стратегію захисту, зосереджену, зокрема, на тлумаченні та застосуванні договірного положення про обмеження відповідальності. Позиція ґрунтувалася на твердженні, що зазначене положення обмежує відповідальність реальними збитками, тим самим виключаючи можливість стягнення упущеної вигоди. Своєрідне формулювання цього застереження у згаданих контрактах ускладнювало завдання та вимагало тонкого розуміння договірного права та врахування ширшого комерційного контексту.
Команда юристів Василь Кісіль і Партнери розробила цілісну стратегію для усіх восьми арбітражних процесів, яка передбачала:
- Встановлення змісту договірного положення про обмеження відповідальності, а також доведення дійсності та застосовності такого положення.
- Підготовку переконливих аргументів, пов’язаних з дією таких складних доктрин, як venire contra factum proprium та contra proferentem.
Результати та значення справ
В результаті розгляду, у всіх арбітражних провадженнях арбітри повністю відхилили позовні вимоги австрійської компанії на 22 мільйони доларів, підтвердивши тлумачення положення про обмеження відповідальності, запропоноване командою юристів Василь Кісіль і Партнери.
Результат спорів відображає важливість уважного та ретельного прочитання договірних положень. Арбітражні рішення підкреслюють важливу роль умов про обмеження відповідальності як інструменту для розподілу ризиків та уникнення надмірних фінансових втрат в міжнародних контрактах.
Стратегія, розроблена командою наших юристів, дозволила завершити згадані спори на ранній стадії біфуркованого провадження, що заощадило час та фінансові ресурси клієнта Василь Кісіль і Партнери.
Команда юристів Василь Кісіль і Партнери, що працювала над проєктом: партнер та керівник практики міжнародного арбітражу Олег Альошин, старший юрист Всеволод Мазуренко, юристка Юлія Адамович та юристка Таїса Поетова.
Детальнішу інформацію можна отримати від Ольги Шевченко, менеджерки зі зв’язків із громадськістю за тел.: +380 67 358 47 82 або електронною поштою: shevchenko@vkp.ua.
Про фірму
Заснована 1992 року, «Василь Кісіль і Партнери» є українською юридичною фірмою, яка надає інтегрований юридичний супровід у галузях банківського і фінансового права, злиттів і поглинань, ринків капіталів, конкуренційного права та міжнародної торгівлі, вирішення спорів, публічної адвокації, податкового законодавства, енергетики і природних ресурсів, інтелектуальної власності, праці та зайнятості, нерухомості і будівництва, а також ДПП, концесій та інфраструктури. «Василь Кісіль і Партнери» є членом та ексклюзивно представляє українську юрисдикцію у таких авторитетних міжнародних профільних об'єднаннях: TerraLex (160 юридичних фірм у 100 країнах), Cathay Associates (40 юридичних фірм з 500 офісами у світі у 43 містах Європи та Азії) та Ius Laboris (1700 юристів практики праці та зайнятості у 50 країнах). Керуючим партнером адвокатського об’єднання «Василь Кісіль і Партнери» з 2015 року є Андрій Стельмащук.