Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

В Україні офіційно стартує сезон податкових перевірок 2025

Після шокуючого 2022 і більш-менш лайтових 2023-2024, наступний рік обіцяє бути «насиченим і цікавим» для платників податків.

Війна з агресором, що триває, і, як наслідок, недостатність коштів державного бюджету, спонукає податкові органи до проведення більшої кількості податкових перевірок бізнесу.

Так, протягом 2023−2024, з огляду на встановлені законодавцем обмеження, до плану-графіка податкових перевірок включалися лише окремі категорії платників податків. Починаючи з 2025 податковий орган вже включив платників податків, які мають ризик несплати податків та зборів, а також невиконання вимог податкового чи валютного законодавства, незалежно від виду їхньої діяльності.

З огляду на скасування обмежень з проведення планових перевірок, рекомендуємо всім платникам податків вже зараз ознайомитися з планом-графіком, аби бути готовими до можливого візиту податкового органу. Місяць, в якому відбудеться такий візит, також можна дізнатися з плану-графіка.

Проте, навіть якщо ви не знайшли себе в плані-графіку, не варто втрачати пильність, оскільки Державна податкова служба України має право вносити до нього зміни та доповнювати його новими платниками податків. Регулярний моніторинг плану-графіка дозволить вам уникнути неприємних несподіванок.

Отже, в 2025 варто підготуватися всім без винятків. Звертаємо увагу, що наразі період господарської діяльності платника податків, який може бути перевірений податківцями, не обмежується останніми трьома роками. Оскільки строк давності зупинявся аж на три роки у зв’язку із карантинними обмеженнями та воєнним станом, то перевірити можуть значно більший період.

Ми рекомендуємо чітко слідувати наказу на проведення перевірки та підготувати необхідні первинні документи в розрізі або періоду, що перевіряється, або визначених наказом контрагентів.

За наявності посвідчень та направлень на проведення перевірки ми рекомендуємо допускати податківців до перевірки, бо їх недопуск загрожує блокуванням діяльності, включно із накладенням арештів на майно.

Варто пам’ятати, що будь-який негативний результат податкової перевірки для платника податків можна оскаржити як в адміністративному — шляхом подання скарги до Державної податкової служби України, так і в судовому порядках — шляхом звернення до суду з відповідною позовною заявою.

Автори: Єгор Свідло, старший юрист, керівник практики податкових спорів ЮФ Василь Кісіль і Партнери; Аліна Ратушна, юристка ЮФ Василь Кісіль і Партнери.

Офіційні постачальники послуг