Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Сільське господарство, мінеральні ресурси та енергетика – пріоритетні галузі для інвестицій у відбудову України – звіт PwC

Україна потребує значних інвестицій для відновлення та зростання своєї економіки. За даними звіту RDNA4  Світового банку, протягом наступних десяти років для цього знадобиться близько 524 мільярдів доларів США. Стратегічні інвестиції у відновлення та модернізацію є критично важливими для вступу України до Європейського Союзу та забезпечення її довгострокової стабільності, а також надають можливість відбудувати та зміцнити ключові сектори економіки.

Згідно з новим звітом PwC «Дослідження інвестиційних можливостей відбудови України: стратегічний підхід для інвесторів», найбільші можливості для інвестицій зосереджені у сільському господарстві, енергетиці та видобутку корисних копалин.

Сільське господарство. Український аграрний сектор потребує приблизно 55 мільярдів доларів США для відновлення. Інвестиції у модернізацію сільськогосподарських технологій та покращення ланцюгів постачання сприятимуть підвищенню продуктивності. Застосування інноваційних технологій, таких як аналіз врожаю на основі даних та автоматизовані системи зрошення, підвищать ефективність використання ресурсів та забезпечать сталий розвиток.

Видобуток корисних копалин. Україна володіє значними запасами корисних копалин, таких як залізна руда, вугілля та рідкісноземельні елементи, які є критично важливими для багатьох галузей промисловості. Вдосконалення технологій видобутку підвищить ефективність інвестицій у цей сектор.

Енергетика. Енергетичний сектор потребує близько 68 мільярдів доларів США для відновлення. Український уряд пропонує значні стимули для інвесторів, які зосереджуються на розвитку відновлюваних джерел енергії. Для забезпечення довгострокової стійкості енергетичного сектору необхідно використовувати вдосконалені системи управління енергомережами та нові підходи до технічного обслуговування, що оптимізують розподіл енергії та зменшують операційні ризики.

Крім того, Україна потребує близько 78 мільярдів доларів США для інвестицій в інфраструктуру, включаючи дороги, мости, житло та інші ключові галузі. Сегмент житлового будівництва потребує приблизно 84 мільярдів доларів.

Олексій Катасонов, Партнер, лідер пратикти оподаткування, юридичних послуг та розвитку людського капіталу PwC в Україні, зазначив:

"Враховуючи потребу в інвестиціях, Україна пропонує низку стимулів для тих, хто зацікавлений у фінансуванні стратегічних проектів та участі у відновленні країни. Перш за все, це режим індустріальних парків, що включає податкові пільги, зниження митних зборів та програми прямої фінансової підтримки. Також проекти вартістю від 12 мільйонів євро отримують співфінансування у розмірі до 30% від держави. Втім, необхідні й подальші зміни на законодавчому рівні для залучення більшого обсягу інвестицій".

Лев Голубець, Партнер практики консалтингових рішень PwC у США, сказав:

“Інвестори обережні, і це цілком виправдано, проте Україна пропонує унікальне поєднання масштабу, терміновості та потенційної прибутковості. Можливості в сільському господарстві, енергетиці, видобувній галузі та інфраструктурі змінюються завдяки реформам та інноваціям. Ми допомагаємо клієнтам перейти від заголовків новин до оцінки реальної інвестиційної привабливості та розробки та тестування стратегій, здатних досягти успіху в цьому мінливому середовищі”

Очікувані зміни включають проекти законів про спрощення державно-приватного партнерства, розробку нових прозорих правил для індустріальних парків, орієнтованих на сталий розвиток, та дерегуляцію для зменшення бюрократичних бар’єрів для інвестицій.

Тодд Брадшоу, Партнер PwC у Центральній та Східній Європі, зазначив:

"Незважаючи на постійні геополітичні, економічні та операційні ризики, уряд України активно зміцнює нормативно-правову базу. Паралельно з цим, як державні, так і приватні структури впроваджують сучасні заходи з забезпечення відповідності. Ця динаміка створює сприятливі умови для інвестицій, пропонуючи значні переваги першопрохідцям".

Аґнєшка Гаєвська, Партнерка, керівниця напрямку «Клієнти та ринки» PwC у Центральній та Східній Європі, додала:

“Україна продемонструвала неймовірну стійкість у найскладніших обставинах. Українці виявили мужність та винахідливість, і в свою чергу, вжили активних заходів для залучення інвестицій, необхідних для забезпечення відбудови та подальшого розвитку своєї країни. Ми пишаємося тим, що надаємо практичну та своєчасну інформацію для міжнародних інвесторів, щоб допомогти їм скористатися можливостями для інвестицій в Україну”.


Про PwC

У PwC ми допомагаємо клієнтам будувати довіру та переосмислювати, щоб вони могли перетворити складність на конкурентну перевагу. Ми – технологічно орієнтована мережа, що надає можливості людям, з понад 370 000 співробітників у 149 країнах. В сферах аудиту та засвідчення, податків і права, угод та консалтингу ми допомагаємо будувати, прискорювати та підтримувати імпульс.

PwC працює на українському ринку з 1993 року. Головний офіс компанії розташований у Києві, а також працюють повноцінні офіси у Львові та Дніпрі. Наша команда з понад 1000 професіоналів надаєі податкові, юридичні та консалтингові послуги найвищої якості.

Дізнайтеся більше на https://www.pwc.com/ua.

Офіційні постачальники послуг