Київ, 3 червня 2021 року – Компанія «Шнейдер Електрік Україна», лідер цифрової трансформації в області енергоменеджменту та автоматизації, успішно втілила проєкт з автоматизації грейферного мостового крану для Київського сміттєспалювального заводу «Енергія». Спільно з найбільшим українським виробником вантажопідіймальних кранів Київським заводом підіймально-транспортного обладнання (далі - КЗПТО) фахівці Шнейдер Електрік Україна забезпечили надійне функціонування крану, оформили комфортну кабіну для роботи оператора, розробили систему автоматизованого керування грейфером, втіливши у життя концепцію EcoStruxure. EcoStruxure – платформа Schneider Electric, яка забезпечує повну сумісність різних компонентів та рівнів системи автоматизації.
КЗПТО займає 1 місце в Україні за обсягом продажів і кількості вироблених кранів. Завод виробляє надійне і якісне кранове обладнання та створює сучасні вантажопідйомні технологічні рішення. Шнейдер Електрік має багаторічний досвід у впровадженні інноваційних рішень у різні галузі промисловості, тому співпраця у цьому проєкті стала успішною для кінцевого замовника, в першу чергу. Так, завод «Енергія» отримав кран з сучасним електрообладнанням Schneider Electric. Реалізовані системи управління забезпечують безпечну плавну роботу всіх кранових механізмів, в результаті чого виключаються ударні навантаження на редуктори і металоконструкцію крану, збільшується термін його експлуатації, підвищується точність управління краном і істотно скорочується навантаження на енергетичну мережу підприємства.
Система управління побудована на базі промислового контролера серії Modicon M241 з використанням спеціалізованої бібліотеки «грейферний автомат», що дозволяє в напівавтоматичному режимі захоплювати вантаж, переміщати його і здійснювати вивантаження в необхідному місці. При цьому оператор управляє грейфером, використовуючи лише один джойстик. Розподіл навантаження на приводи підйому і замикання проводиться автоматично, що спрощує і прискорює виконання робіт.
Також було поставлено перетворювачі частоти Altivar ATV930 з модулем рекуперації ATV Regen, що забезпечили скорочення використання електроенергії на підприємстві.
Крісло-пульт оператора оснащено людино-машинним інтерфейсом Harmony для відслідковування стану електрообладнання крану.
«Усі найбільші OEM – виробники обирають обладнання Schneider Electric для своїх проєктів. Разом із КЗПТО ми забезпечили безперебійну і безпечну роботу грейферного мостового крана при відборі і відвантаженні золошлакової суміші. Після успішно проведених випробувань, кран пройшов обкатку протягом 32 годин і був вчасно введений в експлуатацію», коментує Директор департаменту Промисловість Павло Пилипенко.
«Завдяки нашому партнерству, маємо можливість оснащувати крани сучасним електрообладнанням і гарантувати Замовникам максимальну якість, ефективність і надійність кранового обладнання. Технології, програми та послуги на базі електрообладнання Schneider Electric дозволяють підприємствам України істотно підвищити ступінь автоматизації підіймально -транспортних операцій і більш ефективно керувати крановим обладнанням», підкреслив директор Київського заводу підіймально - транспортного обладнання Олексій Севастьянов.
Про компанію Schneider Electric
Мета компанії Schneider Electric - допомагати всім максимально ефективно використовувати енергію та ресурси, об'єднуючи прогрес і сталий розвиток. Ми називаємо цю концепцію Life Is On.
Наша місія - стати вашим цифровим партнером для досягнення стійкого розвитку та ефективності.
Ми сприяємо цифровій трансформації, інтегруючи кращі процеси і технології в області управління електроенергією, підключення продуктів до Інтернету, хмарних рішень, елементів управління, програмного забезпечення і послуг для всього життєвого циклу об'єктів. Таким чином ми забезпечуємо комплексне управління для оселі, будівель, центрів обробки даних, інфраструктури і промислових об'єктів.
Ми - найлокальніша з усіх глобальних компаній. Ми ЗА відкриті стандарти і партнерські відносини з усіма, хто поділяє наше прагнення до поліпшення якості життя і підтримує цінності різноманіття, рівних можливостей і самореалізації.