Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Шлях до одужання: Прогноз ринку M&A угод у Європі на 2022 рік

На думку учасників ринку M&A угод, наступні 12 місяців будуть періодом розквіту прямих інвестицій

  • Більш позитивний прогноз: 53% респондентів очікують, що активність на ринку M&A угод у Європі зростатиме протягом наступних 12 місяців (порівняно із лише 2% минулого року)
  • Низькі оцінки та проблемні активи: 24% респондентів вважають недооцінені активи найважливішим стимулом росту M&A активності з-поміж покупців. 22% респондентів називають проблемні активи найважливішим каталізатором M&A активності з-поміж продавців.
  • Прямі інвестиції у домінуючій позиції: 71% погоджуються, що фінансові інвестори краще підготовлені ніж стратегічні інвестори до того, щоб скористатися можливостями придбати інвестиційні активи під час пост-карантинного відновлення.

71% учасників ринку M&A угод погоджуються, що фонди прямих інвестицій (ФПІ) краще підготовлені ніж стратегічні корпоративні інвестори до того, щоб скористатися можливостями (що виникли внаслідок пандемії COVID-19) придбати інвестиційні активи, повідомляється у дев’ятому випуску Прогнозу ринку M&A угод у Європі, опублікованому компанією CMS у співпраці з Mergermarket.

Звіт містить всебічну оцінку настроїв учасників ринку M&A угод у Європі. Він відображає думки 330 корпоративних інвесторів та ФПІ, які знаходяться в Європі, Америках та Азійсько-тихоокеанському регіоні щодо їх очікувань від європейського M&A ринку наступного року.

Луїс Уоллос, керівниця Групи корпоративного права/M&A в компанії CMS, прокоментувала ситуацію на ринку: «ФПІ обмежені строками для вкладення капіталу і тому ми очікуємо, що вони будуть діяти швидко аби вкладення знову здійснювалися в обсягах та за графіком, які були заплановані раніше. Поки корпоративні інвестори наразі зосереджені на поверненні до офісів та своїх об’єктів вслід за пом’якшенням противірусних обмежень, ми очікуємо пожвавлення активності від таких стратегічних інвесторів, а також від європейських та американських спеціально створених для цільових M&A угод компаній, які мають велике бажання вкласти капітал».

Хоча фінансові інвестори й можуть бути краще підготовлені аніж стратегічні, більш як половина респондентів очікують, що загальний рівень M&A активності в Європі зросте протягом наступних 12 місяців, причому як корпоративні інвестори, так само й ФПІ матимуть однаково велике бажання компенсувати втрачений час. Варто відмітити, що це дуже контрастує із результатами опитування минулого року, згідно з якими 78% опитаних готувалися до скорочення обсягів M&A активності.

«Початок вакцинації став по-справжньому кардинальною зміною, яка дозволила країнам відкрити кордони та сприяє відновленню економічного зростання. – коментує Штефан Бруншвайлер, один з керівників Групи корпоративного права/M&A в компанії CMS, і додає: – Хоча до закінчення пандемії ще далеко, програми вакцинації виявилися ефективними в обмеженні впливу вірусу, і, таким чином, створенні можливостей для інвестування та повернення до економічного зростання».

Хоча ціни на активи трималися впродовж пандемії і масштабні антикризові заходи урядів утримували підприємства від банкрутства, майже чверть респондентів (24%) вважають недооцінені активи найважливішим стимулом для росту M&A активності з-поміж покупців протягом наступних 12 місяців. Приблизно така сама частка (22%) називає M&A за участю проблемних активів найважливішим каталізатором M&A активності з-поміж продавців.

Також пандемія продемонструвала наскільки тісно прибутковість бізнесу пов’язана зі здоров’ям населення та соціальною та екологічною стабільністю, і це спонукає учасників M&A ринку до включення критеріїв екологічного, соціального та корпоративного управління (ЕСК) до своїх M&A стратегій.

Учасники опитування вважають, що це лише початок, і 72% респондентів очікують більшої уваги до факторів ЕСК впродовж наступних трьох років, а 65% респондентів прогнозують, що протягом цього періоду фактори ЕСК уважніше вивчатимуться в рамках юридичного аудиту.

Що стосується секторів, Технології, медіа і телекомунікації (ТМТ) залишатиметься домінуючим сектором на M&A ринку.

Методологія

У другому кварталі 2021 року Mergermarket провели опитування серед вищого керівного складу 240 корпорацій та 90 ФПІ у Європі, Америках та Азійсько-тихоокеанському регіоні аби дізнатися їхні очікування щодо ринку M&A угод у Європі на наступний рік.

Серед 330 опитаних керівників 70% перебувають у Європі, а решта 30% в рівних частках розподілилися між Америками та Азійсько-тихоокеанським регіоном. Всі респонденти протягом останніх двох років брали участь в M&A угоді, а 67% від усіх респондентів планують провести M&A угоду наступного року. Всі відповіді є анонімними, а результати представлено в узагальненому вигляді.


За додатковою інформацією просимо звертатися до:

Дарина Гордієнко

CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang

E: darina.gordienko@cms-cmno.com/+38044 3913377

Примітки для редакторів:

Заснована у 1999 році, CMS є інтегрованою, міжнародною організацією юридичних фірм, яка пропонує повний спектр юридичних та податкових консультацій. CMS, яка має понад 70 офісів у більше ніж 40 країнах світу, в яких працюють понад 5000 юристів, має тривалий досвід з надання юридичних консультацій з національного права та на міжнародному рівні. Всім своїм клієнтам – від найбільших транснаціональних корпорацій та компаній середнього розміру до ініціативних стартапів – CMS пропонує технічну точність, стратегічну досконалість і довгострокові партнерські відносини для того, щоб кожен клієнт завжди був лідером на обраних ним ринках.

Фірми, які входять до складу CMS, пропонують широкий спектр професійних послуг у 19 сферах практики та секторах економіки, зокрема з корпоративного права/M&A, енергетики та змін клімату, інфраструктури та проектів, інвестиційних фондів, Life Sciences та охорони здоров’я, ТМК, податків, банківської справи і фінансів, комерційного права, конкуренційного права та права ЄС, вирішення спорів, трудового та пенсійного права, інтелектуальної власності, а також нерухомості.

Для отримання додаткової інформації просимо відвідати наш сайт в Інтернеті за адресою cms.law

Офіційні постачальники послуг