Команда з міжнародної торгівлі Sayenko Kharenko спільно з Appleton Luff (Washington DC) представила інтереси ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у рамках перегляду антидемпінгових мит щодо імпорту до США арматурного прокату походженням з України у зв’язку із завершенням строків застосування таких заходів. Перегляд охоплював імпорт з декількох країн, включно з Україною, Білоруссю, Китаєм, Індонезією, Латвією, Молдовою, Польщею.
Юридична команда надала всебічну підтримку протягом усього процесу перегляду, включно зі стратегічними консультаціями щодо підготовки відповіді на запитальник та представництво інтересів під час слухань. Ця ініціатива набуває особливого значення в контексті торговельних відносин між США та Україною, особливо після офіційного запиту України під час перегляду торговельної політики США в СОТ у грудні 2022 року щодо можливості припинення антидемпінгових заходів у зв’язку зі зміною обставин в Україні.
Хоча США зазначили, що автоматичного припинення мит не буде, вони заохотили українських виробників подавати індивідуальні запити на перегляд. Ефективність такого підходу була продемонстрована нещодавнім безпрецедентним успіхом Sayenko Kharenko у представництві інтересів ПрАТ «Стальканат». У цій історичній справі Sayenko Kharenko та Appleton Luff досягли встановлення нульової демпінгової маржі замість початкової ставки в 19,03%. Це стало першим випадком в історії, коли українська компанія отримала нульову демпінгову маржу в рамках перегляду торговельних заходів США.
Проте, незважаючи на наявність вагомих підстав для припинення дії мит у поточній справі АрселорМіттал, перегляд співпав з виборами Дональда Трампа, як Президента США, і відповідно, зі зміною торговельної політики США за нової адміністрації Трампа, яка тепер спрямована на посилення тарифного захисту США, у тому числі у відносинах з країнами, з якими США історично мають безмитну торгівлю.
Команда Sayenko Kharenko, яка працювала над справою, включала Анжелу Махінову, Олександру Сандул та Максима Микитюка.