Автор: Анна Бабіч, керівниця корпоративних комунікацій Corteva Agriscience у Центральній і Східній Європі та Туреччині
Триває третя осіння збиральна кампанія в умовах повномасштабної війни, розв'язаної росією проти України. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, до 2022 року в аграрному секторі було зайнято 2,7 млн осіб, що складало 17,2% усіх працівників економіки. Однак через війну кількість працюючих скоротилася. Все більше жінок по всій країні через мобілізацію чоловіків змушені брати на себе повну відповідальність на фермах та у виробництві сільськогосподарської продукції, створювати та розвивати власні агропідприємства, опановувати нові навички та здобувати нові знання для управління бізнесом.
Жінки успішно пораються з цими новими викликами, традиційно підтримуючи розвиток сільських територій. Вони забезпечують не тільки необхідне виробництво продовольства, але й підтримують соціальну стійкість громад, допомагаючи евакуйованим сім’ям, волонтерам та односельцям. Тому роль жінок у сільському господарстві та у економіці в цілому у воєнний час зростає і стає все більш важливою не тільки для продовольчої безпеки, а й для соціальної стійкості країни.
Та хоча суспільство визнає важливість жінок як необхідного трудового ресурсу в сільській місцевості, вони продовжують стикатися з труднощами, зокрема в доступі до стабільної роботи та участі в прийнятті рішень, про ще йдеться в проєкті Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року, яку Кабінет Міністрів має ухвалити до кінця року. Автори документу вважають збереження гендерної рівності окремою ціллю, яка включає підтримку розвитку жіночого підприємництва, участі жінок у прийнятті рішень та наданні належних послуг у сільській місцевості, сприяння зайнятості та представництву в процесах прийняття рішень. На думку авторів Стратегії, розширення можливостей для жінок у сільському господарстві та їх залучення до процесів прийняття рішень може значно покращити ситуацію в регіонах, забезпечуючи сталий розвиток і стійкість громад, навіть в умовах війни.
Одним із ключових чинників покращення цієї ситуації є доступ сільських жінок до якісної освіти. В Україні вже існують програми, які підтримують жіноче підприємництво, зокрема, фермерство, через надання освітніх можливостей, і у воєнний час вони набувають особливого значення. Однією з перших ініціатив, заснованих в Україні для фермерок з сільської місцевості, стала TalentA – освітньо-грантова програма, яку впроваджує міжнародна науково-технологічна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience вже п'ятий рік поспіль. Ця міжнародна програма вже об`єднала понад 1500 жінок по всьому світу, серед яких 250 – українки. Метою TalentA є покращення продовольчої безпеки через розширення можливостей для фермерок у сфері освіти та доступу до фінансів. Розроблена спеціально під потреби жінок навчальна програма дає їм можливості дізнатися про новинки в агрономії, кризовому менеджменті, отримати сучасні знання з фінансів, управління кадрами, маркетингу та інші важливі аспекти. А оскільки програма в умовах війни спрямована на підтримку продовольчої безпеки громад, серед переможців, які отримали гранти від Corteva, багато проєктів з виробництва готових продуктів споживання.
Існування таких програм у воєнний час є важливим кроком для підтримки фермерок, які відіграють таку суттєву роль у забезпеченні стабільності аграрної галузі. Адже це доступ до новітніх знань, фінансові можливості для розвитку бізнесу, тісне та продуктивне спілкування з іншими фермерками та експертами, що забезпечують розвиток жіночого підприємництва сьогодні – один зі шляхів до відновлення і розвитку територій України завтра. Важливою передумовою цьому є синергія роботи бізнесу та держави – так, зокрема, сприяння підтримці жіночого підприємництва в сільському господарстві зафіксовано в Спільній декларації, яку Сorteva та Міністерства аграрної політики та продовольства України уклали з метою поглиблення і подальшого розвитку співробітництва в інтересах продовольчої безпеки. Протягом всього періоду існування програми TalentA в Україні Міністерство є її інституційним партнером. І подібні спільні зусилля бізнесу та уряду мають важливе значення для створення сприятливої екосистеми, забезпечуючи фінансову, освітню, інфраструктурну та соціальну основу, необхідну для того, щоб жінки відігравали більш активну та успішну роль у сільськогосподарському секторі України.
Про Corteva Agriscience
Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) — це глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка поєднує провідні інновації в галузі, активну взаємодію з клієнтами та оперативне виконання, щоб вигідно надавати рішення для найактуальніших світових проблем сільського господарства. Corteva створює вигідні ринкові переваги завдяки своїй унікальній стратегії дистрибуції, а також збалансованому та глобально різноманітному поєднанню насіння, засобів захисту рослин, цифрових продуктів і послуг. Будучи представленою одними з найвідоміших брендів у сільському господарстві та маючи провідний у галузі портфель продуктів та технологій, що має значні можливості до зростання, компанія прагне максимізувати продуктивність для фермерів, одночасно співпрацюючи з зацікавленими сторонами в усій харчовій системі, виконуючи своє зобов’язання збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті http://www.corteva.com.ua
Слідкуйте за Corteva Agriscience у Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter та YouTube
™ ® SM Торгові марки та знаки обслуговування Corteva Agriscience та її афілійованих компаній.
Контакти для ЗМІ:
Відділ корпоративних комунікацій Corteva Agriscience – Україна
099 0800216