Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan та Asters забезпечили перемогу ПриватБанку в арбітражних провадженнях ЛМАС щодо єврооблігацій

Asters виступила юридичним радником з питань українського права ПриватБанку (Банк) у двох паралельних арбітражних провадженнях за регламентом Лондонського міжнародного арбітражного суду (ЛМАС), розпочатих у 2017 році за ініціативи UK SPV Credit Finance plc (Емітент) та Madison Pacific Trust Limited (Довірчий управитель за Облігаціями), щодо єврооблігацій, випущених у 2010 році на суму 200 млн доларів США та у 2013 році на суму 175 млн доларів США. Грошові кошти, отримані в результаті випуску єврооблігацій, були використані для фінансування Кредитних договорів між Емітентом та Банком, які під час націоналізації Банку у грудні 2016 року пройшли процедуру "беіл-ін". Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan виступила головним юридичним радником Банку.

Банк представив дві основні лінії захисту, а саме: (і) що в результаті процедури “беіл-ін”, як та коли вона буде визнана в Англії, зобов’язання Банку за Кредитними договорами будуть вважатися повністю погашеними, та (іі) що Кредитні договори були такими, що не могли бути звернені до примусового виконання за англійським правом, оскільки на них в різних контекстах впливали питання незаконності, пов’язані із колишніми власниками Банку та їхніми пов’язаним компаніями. У червні 2019 року, арбітражний суд прийняв цю другу лінію захисту, яка покладалася, серед іншого, на складні питання фактів та українського права, що дозволило Банку не сплачувати жодних сум за зобов'язаннями з єврооблігацій, пов'язаними з його колишніми власниками.

Після того, як Банк Англії прийняв рішення про визнання процедури “беіл-ін” та, таким чином, погасив за англійським правом, всі зобов'язання Банку за відповідними Кредитними договорами станом на дату здійснення процедури “беіл-ін” у грудні 2016 року, 3 вересня 2021 року арбітражний суд виніс Остаточні арбітражні рішення, відхиливши всі позовні вимоги проти Банку та підтвердивши, що він не має жодних зобов’язань за Кредитними договорами. Разом основна сума боргу та сума відсотків за чотирма Кредитними договорами, відносно яких відбулась процедура “беіл-ін”, та яка була визнана дійсною за англійським правом, складає понад 1 млрд доларів США.

Команда Asters, яка працювала над справою, включала співкеруючого партнера Олексія Дідковського, радницю Анну Ткачову та юриста Максима Зельцера.


ПриватБанк — це найбільший банк в Україні за кількістю клієнтів, вартістю активів, розміром кредитного портфелю та сплаченими до державного бюджету податками.

Asters — найбільша юридична фірма в Україні з офісами в Києві, Вашингтоні, Лондоні та Брюсселі. Chambers Europe 2022 відзначає 21 юриста Asters — найбільшу кількість відомих практиків в одній українській юридичній фірмі.

Офіційні постачальники послуг