Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Подарунки за кібергігієну: оголошено хакатон з цифрової грамотності

З 21 квітня по 5 травня в Україні пройде освітній онлайн-хакатон «Цифрограм-бот: Подарунки за питання». Допомогти підвищити рівень цифрової грамотності українців і отримати за це смартфон, екшн-камеру та інші призи може кожний користувач чат-бота «Цифрограм. Твоя кібергігієна».

Організатори хакатону – робоча група, до складу якої увійшли спеціалісти Vodafone Україна, Міністерства цифрової трансформації, Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) та Координатора проектів ОБСЄ.

Учасником освітнього хакатону «Цифрограм-бот: Подарунки за питання» може стати кожен користувач чат-бота. Для цього потрібно придумати та надіслати хоча б одне запитання на тематику цифрової грамотності та відповіді до нього. Зробити це можна, натиснувши в меню чат-бота «Цифрограм. Твоя кібергігієна» кнопку «Взяти участь у Хакатоні», після чого бот попросить відправити спочатку запитання, потім відповіді до нього з відзначеним правильним варіантом.

Приймаються запитання з таких тем: Загальні цифрові знання, Шкідливе програмне забезпечення, Соцмережі та месенджери, Підключення до інтернету, Кібер- та медіаграмотність, Безпека паролів, Безпека пристроїв, Соціальна інженерія. Рівень складності – базовий та середній.

Претендентів на призи визначатиме експертна комісія, до якої входять представники робочої групи проєкту. Комісія буде перевіряти надіслані на конкурс запитання, щоб виключити плагіат та інші порушення. Призи будуть розподілені між учасниками, які надішлють найбільшу кількість валідованих запитань та відповідей на них.

Серед головних призів хакатону:

  • смартфон Samsung Galaxy S10 8/128GB Black;
  • екшн-камера GoPro Hero 8 (CHDHX-801-RW);
  • гарнітура Apple AirPods Pro;
  • гарнітура HyperX Cloud Flight S;
  • бездротовий зарядний пристрій Canyon WS-501;
  • призи від партнерів.

Окрім конкурсу, у боті стало доступне нове тестування, присвячене безпеці в соцмережах та месенджерах. Щоб пройти тестування та взяти участь у хакатоні, користувачам необхідно бути зареєстрованими в месенджері Telegram. Чат-бот доступний за посиланням https://t.me/digigram_ua_bot

Інтерактивний Telegram-бот «Цифрограм. Твоя кібергігієна» створений з метою швидкої перевірки користувачами свого рівня цифрової грамотності. Він дозволяє отримати нові знання, оскільки містить роз'яснення, підготовлені фахівцями до кожного питання. Крім того, отриманим результатом можна поділитися з друзями чи колегами.

Офіційні постачальники послуг