Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Не лише сакури, або ТОП-5 особливих місць на Закарпатті

Вибір користувачів туристичного проєкту Vodafone – Find&Follow. Village Routes

Напрямок Village Routes туристичного проєкту Find&Follow від Vodafone стартував у липні 2020 року. Його мета – підтримка розвитку сільського туризму, місцевих громад та малого бізнесу, а також створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Сільські туристичні маршрути є малолюдними та безпечними, що особливо актуально в умовах поширення COVID-19.

Напередодні літніх відпусток ми підібрали п’ять цікавих місць на Закарпатті, на які варто звернути увагу та включити до свого плану мандрівок Україною:

  1. Національний природний парк «Ужанський» знаходиться на кордоні трьох держав – України, Польщі та Словаччини. Парк входить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат». На території заповідника ростуть найстаріші в Україні тисячолітні дуби, є карстові печери, місце падіння метеориту, мінеральні джерела та 522 види тварин, збережено дерев’яні храми у бойківському та лемківському стилях.
  2. Село десяти музеїв Колочава входить до національного природного комплексу «Синевір». Найпопулярнішим музеєм у Колочаві є музей архітектури та побуту «Старе село». Інші 9 музеїв також не менш цікаві, тому радимо відвідати кожен. Окрім музеїв у Колочаві є Школа вівчарства, де можна опанувати випас овець, приготування бринзи, а також повчитись грати на трембіті чи сопілці.
  3. Озірце або Дике озеро – це високогірна водойма, розташована посеред ялинового лісу у Міжгірському районі. Тут тихо та безлюдно. Озірце – це ідеальне місце, щоб насолодитися природою Карпат і зробити колоритні фото на поваленому в озеро дереві. На березі озера є альтанка та лавочки. Неподалік Озірця знаходиться єдиний у Європі Музей лісосплаву.
  4. Перша равликова ферма на Закарпатті знаходиться в Нижньому селищі на Хустщині. Тут пропонують спробувати равликів по-бургундськи, по-діжонськи та по-закарпатськи. Поруч з фермою розташована «Селиська сироварня», де можна продегустувати та придбати сири, які виготовляють за швейцарською технологією з молока місцевих корів.
  5. Курорт Шаян знаходиться за 18 км від міста Хуст на схилах Виторлаг-Гутинського хребта. Шаян славиться цілющою мінеральною водою, чистим повітрям та мальовничою природою. Тут можна і потрібно залишитись надовше. А за 12 км від Шаяна, у селі Велятино, є свердловина з унікальною термальною водою. Також у Велятино організовують сплав по річці Тиса та готують на багатті автентичний суп – велятинську дзямбу.

На сайті проєкту Find&Follow є вісім унікальних маршрутів Закарпаттям. Окрім локацій, описаних вище, тут можна знайти і шафранове поле, і найбагатше село в Україні, і спа-курорти, і лавандові поля, і навіть церкву, яка є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО.

Перелік маршрутів постійно доповнюється новими напрямками в усіх областях України, а покриття мережі 4G (LTE 900 МГц) від Vodafone у сільській місцевості дає можливість знаходитись онлайн під час подорожей.

Про Find&Follow

У 2015 році Vodafone запустив соціальний проєкт Find&Follow. City Routes з метою створення цифрової інфраструктури для розвитку туризму в Україні. City Routes – це інноваційні пішохідні туристичні маршрути в містах України. Маршрути візуалізуються за допомогою кам'яних табличок з QR-кодами та кумедними персонажами. Таблички з QR-кодами розміщені біля культурних та історичних пам'яток, кам'яні стрілочки вказують шлях до наступної локації, таким чином складаючи цілісний унікальний маршрут. Туристичні стежки наразі є у семи містах України: Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Ужгороді, Черкасах та Херсоні.

У липні 2020 року, в рамках туристичного проєкту Find & Follow, Vodafone презентував новий напрямок для подорожей – Village Routes. Маршрути Village Routes розраховані на 1-3 дні, їх також можна об’єднувати у довші тури. Туристу пропонуються різноманітні опції – пішохідні маршрути, відвідування музеїв, історичних пам’яток, дегустацій, мальовничих локацій тощо. Пропозиції будуть цікавими як для тих, хто лише починає досліджувати Україну, так і для просунутих туристів.

Наразі сільські туристичні маршрути розроблено для Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Волинської, Житомирської, Чернівецької, Хмельницької, Київської, Вінницької, Чернігівської, Херсонської, Одеської, Полтавської, Черкаської, Сумської, Миколаївської, Кіровоградської областей та Чорнобильської зони відчуження.

Усі користувачі туристичного сайту Find&Follow від Vodafone можуть забронювати номер у будь-кому готелі мережі Reikarz зі знижкою 10%. Для цього потрібно скористатись промо-кодом «FindandFollow».

Офіційні постачальники послуг