Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Маркіян Ключковський призначений виконавчим директором міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України

27 червня 2023 року держави-члени Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, консенсусом проголосували за кандидатуру Маркіяна Ключковського на посаду виконавчого директора Реєстру. Тепер Генеральний Секретар Ради Європи офіційно призначить Маркіяна. Раніше, 24 червня 2023 року, кандидатуру Маркіяна на цю посаду схвалив Кабінет Міністрів України.

Реєстр збитків був створений у травні 2023 року, його штаб-квартира буде знаходитися у Гаазі. Функція Реєстру — реєструвати заяви та докази щодо збитків, втрат або ушкоджень, завданих агресією Росії проти України. Він відкриває шлях для майбутнього міжнародного комплексного механізму компенсації жертвам російської агресії. Членами Реєстру на сьогодні є 42 країни та Європейський Союз.

Маркіян Ключковський очолить Реєстр та подальшу роботу щодо створення механізму відшкодування збитків для України, тому з 1 липня 2023 року він виходить зі складу партнерів Asters.

Співкеруючий партнер Asters Олексій Дідковський, який до цього разом з Маркіяном керував практикою міжнародного арбітражу та судових спорів, тепер очолить практику. Коментуючи призначення, він зазначає: "Ми вдячні Маркіяну за багаторічну співпрацю, дякуємо йому за лідерство та цінний внесок у розвиток фірми і бажаємо йому успіхів на новій посаді. Завжди сумно, коли йде чудовий колега та близький друг, але ми переконані, що його робота принесе велику користь Україні. Його унікальний досвід і знання допоможуть створити міцну правову базу для притягнення держави-агресора до відповідальності за заподіяну Україні та українцям шкоду".

Маркіян Ключковський — визнаний експерт з 19-річним досвідом у сфері міжнародного арбітражу та транскордонних судових спорів. Він незмінно входить до числа кращих юристів у сфері арбітражу в Україні за версіями міжнародних юридичних рейтингів. Він також отримав визнання у GAR100. У травні 2022 року Маркіяна призначили членом робочої групи з розробки та впровадження міжнародно-правових механізмів відшкодування збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Раніше він працював над концепцією міжнародного механізму відшкодування збитків та брав участь у переговорах, результатом яких стала резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 14 листопада 2022 року, якою було визнано потребу у впровадженні такого механізму.

Офіційні постачальники послуг