Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

«Ліга тепла»: підприємці забезпечили енергонезалежність пологового будинку в Боярці

Центр акушерства та гінекології лікарні інтенсивного лікування в м. Боярка на Київщині отримав можливість використовувати кліматичне обладнання, яке працює на опалення приміщень взимку і охолодження влітку і, до того ж, працює на відновлювальних джерелах енергії.

Оснащення лікарні відбулося в завдяки роботі відкритої благодійної ініціативи українського бізнесу «Ліга тепла», до якої долучилися компанія Хуавей Україна, ПриватБанк та холдинг Energame. Кожна з компаній перерахувала 20 000 євро, які були використані на підготовку проекту, закупівлю необхідного обладнання та його встановлення в лікарні.

За час існування «Ліга тепла» зібрала більше 4 млн. грн. Боярська лікарня – другий медичний заклад, який було забезпечено обладнанням, необхідним для підтримки комфортної температури в палатах та кабінетах, в умовах перебоїв з електрикою та теплопостачанням. Першим об’єктом «Ліги тепла» став пологовий будинок в м. Охтирка на Сумщині.

Основним принципом проекту є застосування сучасних рішень, які дозволяють значно підвищити енергонезалежність закладу. В ході підготовчого етапу розглядаються різні технічні рішення, побудовані на використанні чистої енергії відновлювальних джерел. Таким чином заклади-учасники проекту долучаються до сучасного світового тренду  переходу на безвуглецеву енергетику.

Технічне рішення, застосоване в Боярській лікарні передбачає використання теплових насосів, які за допомогою теплообмінників збирають теплову енергію із повітря і подають її в приміщення. Таким чином відбувається обігрів приміщень взимку, або кондиціонування влітку. До того ж система майже не залежить від енергопостачання – достатньо енергії найпростішого генератора, що в умовах частих перебоїв з електрикою є особливо корисним аргументом на користь даного рішення.

“Дякуємо партнерам за змогу приєднатись до коаліції бізнесів в ініціативі, яка покликана долати гуманітарну кризу, спричинену війною, і масштаб якої є неабияким викликом для суспільства. - Розказав Герхард Бьош, Голова правління ПриватБанку. - Підтримка вразливих категорій населення, сучасні рішення, екологічна складова - ці характеристики проекту резонують з нашими корпоративними цінностями. Беремо і підтримуємо!”

Керуючий директор «Хуавей Україна» Ло Бінь додав: "Ми цінуємо соціальне партнерство заради майбутнього. Цей проект спрямовано на комфорт для матерів і новонароджених та енергоефективність пологових будинків в Україні. Цей проект про майбутнє, яке народжується тут і зараз».

«Сьогодні Україні доводиться боротися за виживання та розвиватися і будувати своє майбутнє одночасно. «Ліга тепла» - яскравий приклад цього. Завдяки незламному українському бізнесу проект із забезпечення роботи лікарень, фактично, переріс у рух переходу на більш сучасні та ефективні засоби енергозабезпечення для соціально критичних об’єктів. І я дуже сподіваюсь, що ми на цьому не зупинимося. Тому, запрошую інші компанії перехопити гілку першості від «Energame» та продовжити цей рух відбудови України вже сьогодні», - закликав Максим Ляшко, керуючий партнер міжнародної інвестиційної компанії Energame.

Над проектом постійно працює команда компанії Vodafone Україна, яка і започаткувала благодійний челенж «Ліга тепла» та здійснює подальше адміністрування проекту.  Постійним партнером ініціативи виступає благодійний фонд «Твоя опора»,  який є одним з найбільших фондів України та єдиною українською організацією, яка входить до Всесвітньої Федерації Серця (частина Всесвітньої організації охорони здоров’я).

Про «Лігу тепла»:

«Ліга тепла» – благодійний челенж, започаткований компанією Vodafone, з метою забезпечення альтернативними джерелами опалення пологових будинків в містах, які зазнали руйнування.

Медичних закладів, які потребують такої підтримки дуже багато. Але одна компанія багато зробити не зможе, адже проєкти з теплозабезпечення надто дороговартісні. Тож, «Ліга тепла» - це відкрита ініціатива, доєднатись до якої може будь-яка компанія. Для цього потрібно перерахувати 20 000 євро для отеплення пологових будинків альтернативним опаленням та публічно оголосити про приєднання до «Ліги тепла». CEO компанії може зробити це на своїх сторінках в соціальних мережах, вдягнувши свій улюблений теплий шалик – символ проєкту.

Організатором ініціативи є компанія Vodafone Україна, яка також виконує адміністрування проекту. Партнером ініціативи виступає благодійний фонд «Твоя опора», який є одним з найбільших фондів України. Отеплення також можна профінансувати самостійно – через власноруч обраний фонд або підрядника.

До ініціативи «Ліга тепла» може долучитися кожен: будь-яка компанія чи приватна особа. Бізнесу для цього достатньо заповнити заявку на https://www.ligatepla.com.ua/. Приватні особи можуть долучитися до Ліги тепла, скориставшись QR-кодом, або зробити свій внесок за вказаними на тому ж сайті реквізитами.

Офіційні постачальники послуг