Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Київстар отримав дозвіл на тестування технології LTE 2300-TDD

Національний телеком оператор почав використовувати у тестовому режимі технологію мобільної передачі даних  LTE 2300-TDD.  Завдяки новій мобільній технології компанія планує збільшити пікову швидкість передачі даних і розвивати послуги зв’язку в регіонах, де дата-трафік стрімко зростає.

У другому кварталі 2022 національний телеком регулятор виділив трьом мобільним операторам смуги радіочастот у діапазоні 2100 МГц для збільшення ємності діючих мереж 3G, або покращення радіопокриття мереж LTE/4G. Нещодавно телеком регулятор також надав дозвіл  компанії «Київстар» тимчасово (на період дії військового стану) підключити радіообладнання в діапазоні 2300 МГц. Завдяки цьому компанія планує збільшити ємність мобільної мережі на прикордонних територіях і в містах, до яких під час війни мігрувала велика кількість мешканців з  інших регіонів країни. Зокрема, за аналітичними даними Київстару, після 24 лютого 2022 понад 4 млн абонентів переїхали на Захід України.

Як прокоментував президент Київстару Олександр Комаров, «стабільна робота телеком мереж допомагає наближати перемогу. Ми вдячні керівництву країни і керівництву галузі за всебічну підтримку і створення нових можливостей для забезпечення більш стійкого та надійного мобільного зв’язку для громадян України, державних структур і бізнесу, що є нашим першочерговим завданням в умовах воєнного стану».

Особливістю нової мобільної технології є те, що прийом і передача даних здійснюється на тих самих частотах. Це дозволяє оператору більш ефективно управляти пропускною спроможністю мережі.  «Пікова» швидкість мобільної передачі даних за технологією LTE 2300- TDD при ширині смуги частот 40 МГц може досягати 600 Мбіт/с в ідеальних радіо умовах.

Для клієнтів використання нової мобільної технології означає більш якісні послуги мобільного інтернету в місцях високої концентрації трафіку, якісну трансляцію потокового відео, більше можливостей для здійснення фінансових операцій в онлайн режимі, швидкий запуск «дистанційних робочих місць», та ін.

Перші базові станції, що працюють за новою технологією, вже встановлено у м. Тернопіль «Наразі ми включили в Тернополі перші дві з трьох базових станцій LTЕ 2300 TDD», - коментує Олександр Комаров. – Але хочемо розвивати нову технологію по всій усій Україні і до кінця поточного року плануємо встановити 100 таких базових станцій».

Розвиток в Україні нових мобільних технологій став можливим завдяки сприянню державних відомств – це Національний Регулятор (НКЕК) та  Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ), Міністерство цифрової трансформації, Держспецзв’язку. Також активну допомогу в реалізації цього проекту беруть зарубіжні постачальники обладнання радіо мереж - компанії Ericsson, Huawei, Nokia, ZTE.

Офіційні постачальники послуг