27 квітня, Лондон – Kinstellar і Strategy Council у партнерстві з Посольством України у Великій Британії провели 5-й британсько-український форум з оборонних технологій (UK-UA Defence Tech Forum). Форум об’єднав високопосадовців з Міністерства оборони Великої Британії, Національної гвардії України, Української ради зброярів, засновників оборонно-технологічних компаній з України, а також представників інвестиційних установ з Великої Британії, Європи та США.
Тема цьогорічного Форуму – «Інвестиції в британсько-українські оборонні технології: від передової до раунду Series A». Учасники обговорили, як співпраця між Україною та Великою Британією сприяла налагодженню плідної взаємодії між українськими, британськими та європейськими компаніями в розробці спроможностей протиповітряної оборони та бойової ефективності. Захід розпочався вступною промовою новопризначеного директора з питань потенціалу України в Міністерстві оборони Великої Британії, віце-маршала авіації Марка Фаррелла, який відзначив вплив масштабної допомоги Україні і підтвердив намір й надалі відігравати провідну роль разом із країнами-партнерами у посиленні співпраці з урядом України, ЗСУ і приватним сектором.
Далі виступили військовослужбовці 1-го корпусу Національної гвардії України «Азов» – з позивними Патріот і Кьюдо, які прибули до Лондона з позицій на передовій у Донецькій області, щоб поділилися досвідом роботи з українськими та іноземними приватними компаніями у сфері розробки та вдосконалення бойових технологій у режимі реального часу. До них приєдналися представники компаній, з якими вони безпосередньо співпрацюють – TAF Industries, Vyriy Industries, TENCORE і TYTAN Technologies. Під модерацією керівника робочої групи Kindred Міністерства оборони Великої Британії Вільяма Гріна спікери з компаній Укрспецсистеми, Frontline Robotics, Skyeton Prevail Solutions та Skycutter розповіли про успіхи і виклики спільних розробок з британськими та іншими іноземними компаніями. Провідні українські оборонно-технологічні компанії – Farsight Vision, Greentech, UFORCE, Huless, Darkstar та HIMERA – під модерацією першого секретаря з економічних питань Посольства України у Великій Британії Дениса Демка представили власні історії успіху у масштабуванні перевірених в бойових умовах технологій, залученні міжнародних клієнтів і партнерів і побудові комерційно життєздатних оборонно-технологічних бізнесів. Міжнародні компанії – Perennial Autonomy, Auterion, Shield AI, Beetroot та Alpine Eagle – обговорили, як завдяки тіснішій співпраці вони спільно посилюють оборонні спроможності України.
Завершився захід панельною дискусією за участю інвесторів IQT International, Lakestar та 1991 Ventures, а також представника Bank of America, який консультує Міністерство економіки України. Під модерацією генерального директора Oedipus Inc. Чарльза Еберлі учасники обговорили ключову роль венчурного капіталу в допомозі українським компаніям з отриманням міжнародної оцінки, виходом на IPO і доступом до фінансування і страхування.
Співорганізатор Форуму та партнер Kinstellar Даніель Білак зазначив: «Цей захід демонструє, що завдяки стрімкому розвитку технологій Україна досягла переломного моменту у розвитку своєї оборонно-промислової бази. Розширення технологічних спроможностей через поглиблення співпраці між українськими та іноземними компаніями у Великій Британії та Європі робить більше для формування нової архітектури безпеки Європи, ніж будь-який міжнародний договір».
Kinstellar на Форумі представили Даніель Білак, який виступив співорганізатором і модератором, Лукаш Шевчик, партнер і керівник сектору оборони та безпеки, і Балаж Чудай, спеціальний регіональний радник.
Звертайтеся до Kinstellar щодо юридичного супроводу у сфері оборони та безпеки:
- Даніель Білак, керуючий партнер київського офісу, daniel.bilak@kinstellar.com
- Лукаш Шевчик, партнер і керівник сектору оборони та безпеки, lukas.sevcik@kinstellar.com
- Балаж Чудай, спеціальний регіональний радник, balazs.csuday@kinstellar.com


