Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

«Ілляшев та Партнери» довели неправомірність вимог Адміністрації морських портів України щодо припинення договорів сервітуту на причали Миколаївського морського порту

Команда юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» успішно захистила інтереси ТОВ «Дунайська судноплавно-стивідорна компанія» у судовому спорі з Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (далі – АМПУ) щодо користування причалом та причальною інфраструктурою Миколаївського морського порту на підставі договору сервітуту.

Спір фактично виник у зв’язку з доповненням Постановою Кабінету міністрів України № 483  від 07.07.2015 року Переліку спеціалізованих послуг, що надаються у морських портах суб'єктами природних монополій, новою спеціалізованою послугою з доступу портового оператора до причалу. Тарифи на спецпослугу, затверджені Урядом та наказом Міністерства інфраструктури України № 541 від 18.12.2015 року, мали збільшити надходження АМПУ у 7-10 разів у порівнянні з надходженнями за договорами сервітуту.

До кінця 2015 року на вимогу АПМУ більшість портових операторів перейшли з договорів сервітуту на спеціалізовану послугу. Однак Дунайська судноплавно-стивідорна компанія відмовилася розривати чинний договір сервітуту та підписувати невигідні договори на спецпослугу. В зв'язку з цим у 2016 році АМПУ ініціювала декілька судових процесів з вимогою про розірвання договору сервітуту, а також спонукання внести зміни до договору в частині збільшення плати за сервітут. За результатами 2-річного розгляду суди трьох інстанцій відхилили всі вимоги АМПУ як безпідставні.

У серпні 2019 року АМПУ отримала рекомендаційні роз'яснення Антимонопольного комітету України, який прийшов до висновку, що користування причалами за договором сервітуту «може призвести до порушення антимонопольного законодавства», оскільки плата за сервітут є меншою, ніж вартість спецпослуги. Апелюючи тим, що виконання договору сервітуту «може спричинити виникнення загрози інтересам держави», АМПУ було подано нову позовну заяву про припинення сервітуту.

Постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 13 серпня 2020 року в довготривалому спорі було знову підтверджено необґрунтованість та недоведеність позовних вимог АМПУ. Погодившись з рішенням, ухваленим раніше першою інстанцією, суд дійшов висновку, що порт на має права вимагати припинення договору сервітуту у зв’язку зі зміною державного регулювання та порядку оплати тарифів за послуги порту.

ЮФ «Ілляшев та Партнери» консультувала та представляла інтереси ТОВ «Дунайська судноплавно-стивідорна компанія» з 2015 року на всіх етапах – від листування з органами державної влади до судового розгляду справи. Над проектом під керівництвом старшого партнера Романа Марченка та партнера Олександра Фефелова працювали: адвокат, радник Андрій Конопля; адвокати Сергій Неділько, Олександр Денисенко; юристи Олексій Горбатюк, Євгенія Макаренко.

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» заснована в 1997 році. Входить до числа найвідоміших юридичних фірм Східної Європи. Сьогодні штат «Ілляшев та Партнери» налічує понад 120 осіб в Україні, Росії та Естонії з офісами і представниками в Києві, Москві, Таллінні, Дніпрі, Сімферополі, Одесі та Харкові. Фірма визнана найавторитетнішими дослідженнями юридичного ринку, згідно з якими вона займає провідні позиції на ринках України, Росії та Естонії.

Офіційні постачальники послуг