Команда Одеського офісу юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» забезпечила вільний вихід судна єгипетського судновласника, яке було фактично затримане 16 січня 2021 року в Бердянському морському порту у зв’язку зі складанням протоколу про порушення митних правил інспектором Дніпровської митниці щодо вантажу на борту. Приводом для складання протоколу став лист Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Мелітополь на адресу Дніпровської митниці, згідно з яким для митного очищення частини вантажу – 5500 тон пшениці – вантажовідправник надав документи, що начебто містять неправдиві відомості про країну походження товару.
Всупереч вимогам Митного кодексу України, протягом 18 днів з моменту складання протоколу митний орган не вчиняв жодних дій для вивантаження пшениці, використовуючи судно як склад і заблокувавши його вихід. Бездіяльність співробітників митниці стала причиною не лише істотних збитків для судновласника, а й ризику знищення (псування) вантажу – партії пшениці вартістю понад 1,5 млн дол. США.
Єгипетський судновласник і один з найбільших світових клубів взаємного страхування судновласників (P&I Club) звернулися до Одеського офісу «Ілляшев та Партнери» з проханням розібратися в ситуації, пов’язаній з тривалою затримкою митного оформлення судна і вантажу.
Адвокати Одеського офісу «Ілляшев та Партнери» максимально оперативно вжили всіх необхідних заходів для оскарження бездіяльності митних органів та якнайшвидшого вилучення товару з метою забезпечення вільного виходу судна з порту. За підсумками направлення запитів, заяв, скарг, вимог, а також залучення Ради бізнес-омбудсмена, протягом 5 робочих днів після залучення до справи адвокатам судновласника вдалося у позасудовому порядку домогтися від митного органу фактичного вилучення із судна 5500 тон пшениці. Фрахтувальник у найкоротші строки забезпечив заміну тимчасово вилученого товару на аналогічну партію, завдяки чому фрахт був врятований.
З грудня 2020 року це вже четвертий публічний випадок, коли інспектори м/п «Бердянськ» Дніпровської митниці у взаємодії з Територіальним управлінням ДБР знаходять ознаки порушення митних правил, складають протоколи і вилучають вантаж, що завантажений в трюми судна. Цей випадок є рекордним за обсягом вилученого вантажу.