Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

«Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні» побудує перший в Україні Дім Рональда МакДональда на території НДСЛ «ОХМАТДИТ» в Києві

«Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні» побудує перший в Україні Дім Рональда МакДональда на території НДСЛ «ОХМАТДИТ» в Києві

«Фундація Дім Рональда МакДональда» підписала меморандум з українськими міністерствами та лікарнею «ОХМАТДИТ» про будівництво першого в країні Дому Рональда МакДональда

Київ, Україна (30 листопада 2021 року) Про підписання меморандуму про взаєморозуміння для будівництва першого в країні Дому Рональда МакДональда оголосили благодійна організація «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні», Міністерство економіки України, Міністерство охорони здоров’я України і Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» МОЗ України. 

Будівництво першого Дому Рональда МакДональда з орієнтовною площею 2 500 кв. м планується в Києві на території найбільшої дитячої лікарні в Україні «ОХМАТДИТ». В «ОХМАТДИТі» щорічно проходять лікування до 20 000 дітей з усієї країни й здійснюють приблизно 10 000 операцій, тому заклад зацікавлений у поліпшенні матеріально-технічної бази. 

Будівництво, облаштування Дому, а також подальше керування здійснюватиме «Фундація Дім Рональда МакДональда».

Програма Дім Рональда МакДональда у всьому світі забезпечує комфорт, підтримку й ресурси для сімей з госпіталізованими дітьми лише за крок від лікарні, щоб ніщо не відривало сім'ю від найважливішого — лікування власної дитини. У планах «Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні» — обладнати в Домі 50 окремих кімнат, які зможуть забезпечити більше 18 000 безкоштовних ночівель на рік родинам у комфорті та поруч з дитиною. Це дозволить заощадити родинам десятки мільйонів гривень на проживанні та харчуванні, коли дитина хворіє. Водночас, це зменшує навантаження на лікарні, оскільки у Домі Рональда МакДональда зможуть перебувати пацієнти, які отримують амбулаторне лікування. Так «ОХМАТДИТ» зможе надати медичну допомогу більшій кількості профільних пацієнтів. Завершення будівництва Дому попередньо заплановане на кінець 2023 року.

«Сьогодні ми зробили важливий крок для розвитку сімейно орієнтованого підходу в медичному догляді дітей в Україні — підписали Меморандум про взаєморозуміння стосовно будівництва Дому Рональда МакДональда на базі НДСЛ “ОХМАТДИТ”. У світі вже існує 381 таких будинків, в той час як в Україні завдяки Фундації Дім Рональда МакДональда є тільки 5 Сімейних кімнат в державних дитячих лікарнях Києва, Львова, Сум, Вінниці та Харкова. У межах будівництва Дому Рональда МакДональда на базі НДСЛ “ОХМАТДИТ” буде 50 кімнат, де зможуть маленькі пацієнти перебувати разом з батьками під час лікування у лікарні», — зауважила Перша віце-прем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Анатоліївна Свириденко.

«Відкриття Дому Рональда МакДональда в Україні — це прорив для нашої країни, і ми вдячні, що ця програма отримала підтримку на найвищому державному рівні. За п’ять років існування в Україні ми змогли допомогти родинам 70 000 разів завдяки програмі Сімейних кімнат Рональда МакДональда в лікарнях. Тепер ми зможемо надати життєво важливі ресурси й турботливий догляд ще більшій кількості сімей. Бути поруч та відчувати підтримку близьких — надважливо для важкохворих дітей, адже згідно з дослідженням кожна друга дитина відчуває стрес у лікарнях, пов’язаний із відсутністю батьків»,  — коментує Галина Соловей, директорка БО «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні».

Розбудова першого Дому Рональда Макдональда в Україні стала можливою завдяки щедрим донорам, які підтримують розвиток і розширення діяльності «Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні». Підтримка підготовчої роботи здійснюється в межах 4-річної партнерської програми між «Фундація Дім Рональда МакДональда» та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) з метою підтримки й поширення сімейно орієнтованого підходу в медичному догляді дітей по всій Україні. 

«Сполучені Штати сприяють загальному розвитку системи охорони здоров’я України, об’єднуючи зусилля з приватним сектором, громадянським суспільством та державними організаціями для просування амбітних реформ охорони здоров’я в Україні та розширення доступу до якісних послуг для сімей. Наше партнерство з «Фундацією Дім Рональда МакДональда» втілює той дух співпраці, який ми чітко бачимо тут сьогодні з підписанням цього Меморандуму про взаєморозуміння», – сказав Джеймс M. Хоуп, директор Регіональної місії USAID в Україні. 

Підписаний меморандум між Фундацією, Міністерством економіки України, Міністерством охорони здоров’я та НДСЛ «ОХМАТДИТ» є проявом уваги держави до вирішення великих проблем маленьких пацієнтів та підтримки в межах своєї компетенції для реалізації програми. Меморандум визначає терміни реалізації проєкту та основні кроки, які сторони здійснять для цього. 

Про «Фундацію Дім Рональда МакДональда»

«Фундація Дім Рональда Макдональда» — неприбуткова організація, що створює, знаходить і підтримує програми, які напряму поліпшують здоров'я та добробут дітей і їхніх родин. Через глобальну мережу, що складається з більш ніж 260 філій у 62 країнах і регіонах, «Фундація Дім Рональда Макдональда» розвиває, сприяє та підтримує сімейно орієнтований підхід в лікуванні з допомогою трьох основних програм: Дім Рональда Макдональда, Сімейна кімната Рональда Макдональда і Мобільна станція допомоги Рональда Макдональда. Програми «Фундації Дім Рональда Макдональда» допомагають сім'ям з хворими чи травмованими дітьми бути разом під час лікування в провідних клініках, гарантуючи, що маленькі пацієнти матимуть доступ до медичної допомоги, а батьки зможуть підтримати свою дитину й долучитися до догляду за нею. Програми Фундації полегшують велике фінансове навантаження, щорічно заощаджуючи сім’ям понад 930 мільйонів доларів на проживанні й харчуванні. Докладніша інформація на rmhc.org. Слідкуйте за «Фундацією Дім Рональда МакДональда» в Twitter, Facebook, Instagram і LinkedIn.

Про «Фундацію Дім Рональда МакДональда в Україні»

«Фундація Дім Рональда Макдональда в Україні» — благодійна неприбуткова організація, що створює та підтримує програми, які безпосередньо поліпшують здоров'я та добробут дітей і їхніх родин. Починаючи з 2017 року, «Фундація Дім Рональда Макдональда в Україні» відкрила й утримує п'ять Сімейних кімнат Рональда Макдональда в державних лікарнях у Києві, Львові, Вінниці, Сумах і Харкові. Сімейні кімнати Рональда Макдональда відкриті для родин просто в лікарні, неподалік від палати дитини. Це спеціальні місця, де рідні дитини-пацієнта можуть перекусити, відпочити й набратися сил, щоб бути опорою для своїх дітей. «Фундація Дім Рональда Макдональда в Україні» намагається бути каталізатором розвитку принципів сімейно орієнтованого підходу в лікуванні дітей через програми, освіту й доступ до якісної медицини в країні. 

Офіційні постачальники послуг