Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

CMS виступила юридичним радником щодо інфраструктури клірингу щодо цінних паперів в Україні

Київський офіс міжнародної юридичної фірми CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang виступив юридичним радником DAI Global (Агентства США з міжнародного розвитку) та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України щодо найважливішого елемента інфраструктури цінних паперів для ринків капіталу в Україні – правил клірингу за угодами щодо цінних паперів та умов ліцензування клірингових установ.

Нові правила клірингу та умови ліцензування для клірингових установ об’єднують нововведення нового Закону про ринки капіталу, який набрав чинності 1 липня 2021 року (Закон № 738). Основою нового Закону про ринки капіталу в основному стали положення ключових директив та нормативних актів ЄС, що встановлюють правила функціонування ринків капіталу та фінансових ринків, в тому числі Директива про ринки фінансових інструментів II, Правила регулювання інфраструктури європейського фінансового ринку та Регламент про ринки і фінансові інструменти. Новий Закон про ринки капіталу має на меті змінити існуючу інфраструктуру фінансових ринків та створити нове комплексне правове регулювання для належного функціонування фінансових ринків (ринку капіталу, грошового ринку, певних ринків сировинних товарів та ринку похідних інструментів).

DAI Global займається вирішенням основних проблем соціального та економічного розвитку, спричинених неефективними ринками, неефективним управлінням та нестабільністю. Вона працює з широким колом клієнтів, в тому числі з органами державної влади та місцевого самоврядування, двосторонніми та багатосторонніми донорами, приватними корпораціями та благодійними установами. Запланована цифрова інфраструктура створить зручний та безпаперовий простір, об’єднуючи практично всі компанії, фінансові установи та державні органи однією мережею, що забезпечить малим та середнім підприємствам більший доступ до торговельного фінансування.

В рамках проекту CMS виступила юридичним радником DAI Global та Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо розробки умов ліцензування для центральних контрагентів клірингових установ (ЦК) та регулювання клірингової діяльності та вимог до договірних відносин, зокрема, між ЦК та торговими майданчиками.

Ігор Олехов, партнер та голова практики банківського та фінансового права київського офісу CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang коментує: «Ми раді консультувати DAI Global щодо розробки цих нормативно-правових актів, які є суттєвими для підтримки повномасштабної інфраструктури центральних контрагентів. Закон України «Про ринки капіталу» набрав чинності на початку цього року та матиме істотний вплив на інфраструктуру фінансового ринку країни, створивши нове комплексне правове регулювання для належного функціонування фінансових ринків. CMS, як одна з провідних юридичних фірм, що спеціалізується з питань банківського, фінансового права та ринків капіталу в Україні, має чудовий досвід консультування та супроводу в ході приведення нормативно-правових актів у відповідність до Закону України «Про ринки капіталу».

Роботу команди CMS очолював партнер та голова практики банківського та фінансового права Ігор Олехов за участі юристів Христини Корпан та Ірини Кравченко.

За додатковою інформацією просимо звертатися до:

Дарина Гордієнко

CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang

E: darina.gordienko@cms-cmno.com/+38044 3913377

Примітки:

Заснована у 1999 році, CMS є інтегрованою, міжнародною організацією юридичних фірм, яка пропонує повний спектр юридичних та податкових консультацій. CMS, яка має понад 70 офісів у більше ніж 40 країнах світу, в яких працюють понад 5000 юристів, має тривалий досвід з надання юридичних консультацій з національного права та на міжнародному рівні. Всім своїм клієнтам – від найбільших транснаціональних корпорацій та компаній середнього розміру до ініціативних стартапів – CMS пропонує технічну точність, стратегічну досконалість і довгострокові партнерські відносини для того, щоб кожен клієнт завжди був лідером на обраних ним ринках.

Фірми, які входять до складу CMS, пропонують широкий спектр професійних послуг у 19 сферах практики та секторах економіки, зокрема з корпоративного права/M&A, енергетики та змін клімату, інфраструктури та проектів, інвестиційних фондів, Life Sciences та охорони здоров’я, ТМК, податків, банківської справи і фінансів, комерційного права, конкуренційного права та права ЄС, вирішення спорів, трудового та пенсійного права, інтелектуальної власності, а також нерухомості.

Офіційні постачальники послуг