Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

CMS виступила юридичним радником Horizon Capital і «Датагруп» у зв’язку з придбанням Volia

CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang у Києві виступила юридичним радником Horizon Capital і «Датагруп», провідного провайдера оптоволоконної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, у зв’язку з придбанням групи компаній Volia, провідного українського провайдера послуг кабельного телебачення та широкосмугового доступу в Інтернет. Угоду підтримав мажоритарний акціонер «Датагруп», фонд під управлінням Horizon Capital, яка є однією з провідних інвестиційних фірм у країнах Європи з перехідною економікою.

Угоду було підписано в листопаді 2020 року. Команда CMS консультувала з усіх аспектів трансакції, як за англійським, так і за українським правом, зокрема щодо її структурування, переговорів щодо умов документів з угоди, а також у зв’язку із отриманням та проведенням переговорів щодо умов кредиту, сума котрого у гривнях еквівалентна 65 млн. доларів США, від Європейського банку реконструкції та розвитку (найбільший кредит, який коли-небудь надавався ЄБРР для сектору телекомунікацій, медіа та технологій в Україні). CMS також надала правову допомогу «Датагруп» в укладенні та проведенні переговорів щодо умов договору страхування гарантій та відшкодування для угоди, яка стала однією з перших в Україні з використанням цього типу захисту.

Грем Конлон, партнер, Керівник практики прямих інвестицій CMS у ЦСЄ/СНД і Керівний партнер CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Україна, прокоментував цю подію: «Ми були раді допомогти Horizon Capital і «Датагруп» із цим знаковим придбанням. Використаний для угоди тип фінансування, а також страхування гарантій та відшкодування перевели цю угоду в розряд унікальних для України і демонструють професійний рівень нашої команди та здатність консультувати з найскладніших трансакцій на ринку».

Михайло Шелебма, Генеральний директор «Датагруп»: «Це історичний момент для обох компаній, а також для українського телекомунікаційного сектора загалом. Об'єднання «Датагруп» і Volia створить нового національного лідера на українському ринку фіксованого зв'язку в ключових клієнтських сегментах – B2C, B2B та у сегменті оптових продажів. Об'єднана мережа охоплюватиме понад 4 мільйони українських домогосподарств у 50 найбільших містах країни, а оптоволоконна інфраструктура довжиною понад 30 000 км стане однією з найбільших у країні. Завдяки інтеграції абонентських баз, оптимізації витрат і бізнес-процесів, а також масштабній модернізації мережі ми очікуємо прискорення розвитку об'єднаної компанії удвічі протягом найближчих п'яти років. Крім зміцнення наших провідних позицій у всіх клієнтських сегментах, нова організація зосередиться на наданні своїм клієнтам додаткових послуг: хмарних продуктів і сервісів із кібербезпеки для клієнтів B2B, а також рішень IoT і OTT для роздрібних клієнтів. Нещодавно «Датагруп» у партнерстві з Cisco запровадила повномасштабний проєкт модернізації своєї мережі, який дозволить збільшувати її пропускну здатність більш ніж у 10 разів із можливістю масштабування до 20 разів. Через рік наша мережа стане однією з найсучасніших, гнучких і масштабованих телекомунікаційних мереж у країні. Ці ініціативи разом зі значною операційною взаємодією та фінансовою підтримкою з боку ЄБРР і Horizon Capital дійсно роблять нас національним лідером, проклавши шлях для подальшої консолідації дуже фрагментованого фіксованого ринку телекомунікацій, на якому працюють близько 6000 зареєстрованих інтернет-провайдерів. Ми й надалі розвиватимемо та надаватимемо всім нашим роздрібним абонентам розважальний контент світового рівня на стрімінгових платформах. Сьогодні OTT-платформа Volia – це понад 180 телеканалів разом із п'ятьма власними кіноканалами Cine+, що показують фільми з найвищим рейтингом. Ми пишаємося нашими партнерськими відносинами та співпрацею з найбільшими міжнародними та українськими виробниками і власниками контенту, такими як студії Disney, Universal, Film.ua, Paramount. Ми продовжуватимемо розширювати нашу відеотеку, яка наразі налічує понад 13 тисяч фільмів, серіалів і шоу, та є доступною для перегляду на нашій стрімінговій платформі, а також на найпопулярніших пристроях: Smart TV, мобільних девайсах, комп’ютерах і медіабоксах».

Олена Кошарна, засновник та головний виконавчий директор Horizon Capital: «Ми у Horizon Capital пишаємося тим, що протягом багатьох років зосереджувалися на плідній діяльності та створенні вартості в «Датагруп», кульмінацією якої є ця угода, що змінює правила гри та призводить до появи знакового національного лідера на українському ринку фіксованого зв'язку. Це придбання та значні капіталовкладення, здійснені «Датагруп», відбуваються в той час, коли цифровізація є головним пріоритетом для України. Зі злиттям «Датагруп» та Volia об'єднана група відіграватиме ще більшу роль у наданні нових цифрових послуг понад 40 мільйонам українців. Ми справді віримо, що Україна пропонує привабливі довгострокові інвестиційні можливості, і сподіваємось, що злиття «Датагруп» – Volia відкриє шлях для подальших інвестицій в інфраструктуру країни».

Команду CMS очолював Грем Конлон, йому допомагала Луіс Чакар в роботі над питаннями корпоративного права, а радник Катерина Чечуліна керувала роботою з питань фінансування придбання за підтримки Христини Корпан. До складу команди також увійшли Тетяна Довгань, Ольга Бєлякова, Віталій Майнарович, Мар’яна Саєнко, Ігор Павлюков, Денис Гаценюк, Ірина Кравченко, Орест Матвійчук, Микола Гелетій, Девід Кренфілд та Наталія Наконечна.


За додатковою інформацією просимо звертатися до:

Дарина Гордієнко

CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang

E: darina.gordienko@cms-cmno.com/+38044 3913377

Примітки для редакторів:

Заснована у 1999 році, компанія CMS є інтегрованою, міжнародною організацією юридичних фірм, яка пропонує повний спектр юридичних та податкових консультацій. Компанія CMS, яка має понад 70 офісів у більш як 40 країнах світу, в яких працюють понад 4800 юристів, має тривалий досвід з надання юридичних консультацій з національного права та на міжнародному рівні. Всім нашим клієнтам – від найбільших транснаціональних корпорацій та компаній середнього розміру до стартапів – компанія CMS пропонує технічну точність, стратегічну досконалість та довгострокові партнерські відносини для того, щоб кожен клієнт завжди був лідером на обраних ним ринках.

Юридичні фірми, які входять до складу CMS, надають широкий спектр високопрофесійних послуг у 19 сферах практики та галузях, у тому числі з корпоративного права/M&A, енергетики та змін клімату, інвестиційних фондів, медико-біологічних наук та охорони здоров’я, ТМК, податків, банківського та фінансового права, комерційного права, конкурентного права та права ЄС, вирішення спорів, трудового права та права в сфері пенсійного забезпечення, інтелектуальної власності, а також нерухомості та будівництва.

Для отримання більш докладної інформації просимо відвідати наш веб-сайт за адресою cms.law

Офіційні постачальники послуг