Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Бізнес закликає Уряд утриматися від державного регулювання ринкових принципів

Бізнес закликає Уряд утриматися від державного регулювання ринкових принципів

Бізнес-спільнота, об’єднана Американською торговельною палатою в Україні (Палата), усвідомлює важливість вжиття певних додаткових заходів для захисту здоров’я громадян України на період карантину. Водночас, запроваджена постановою Кабінету Міністрів України №450 від 29 березня 2021 року (Постанова №450) спроба державного регулювання виключно ринкових принципів не сприятиме ні становленню вільного, відкритого, прозорого, конкурентного ринку пального, ні забезпеченню додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Обмежуючи в такий спосіб конкуренцію на ринку нафтопродуктів, Постанова №450 дискримінує роздрібних гравців ринку пального, міжнародних інвесторів, які не є вертикально інтегрованими компаніями в Україні. Через відсутність впливу на оптову надбавку такі учасники ринку опиняються в невигідному становищі в порівнянні з компаніями, що мають доступ і контроль повного ланцюжка створення вартості. Крім того, в умовах практичної відсутності конкуренції та гострої затребуваності споживачами роздрібного нафтопродукту, «тіньові оператори» зможуть збільшити обсяг незаконних операцій реалізації нафтопродуктів, маніпулювати цінами та продовжувати ухилятися від сплати податків.

Експерти компаній-членів Палати зазначають, що непрогнозованість регуляторної політики в Україні без відповідних консультацій та ретельного розгляду або належної оцінки впливу таких заходів – це негативний сигнал для міжнародних інвесторів. Нівелювання ролі ринку як основного регулятора економічних відносин та економічно необґрунтоване втручання держави в економічні процеси шляхом впровадження державного регулювання цін на бензини та дизельне паливо обумовить зниження індексу інвестиційної привабливості України.

Американська торговельна палата в Україні закликає Уряд скасувати декларування цін на пальне та утриматися від прийняття рішень, що слугуватимуть прямою загрозою інвестиційному клімату України.

Офіційні постачальники послуг