Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Бізнес-спільнота закликає не посилювати адміністративний тиск на операторів мобільного зв’язку

Бізнес-спільнота закликає не посилювати адміністративний тиск на операторів мобільного зв’язку

Бізнес-спільнота, об’єднана Американською торговельною палатою в Україні, Європейською Бізнес Асоціацією та Спілкою українських підприємців, закликає Парламент не підтримувати проект Закону №11431 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання державного нагляду в сфері електронних комунікацій та оперативного забезпечення сталості електронних комунікаційних мереж» (законопроект) та відкликати його з метою подальшого доопрацювання.

Цього тижня Верховна Рада України готується до розгляду законопроекту, яким пропонуються суттєві зміни до процедури проведення перевірок та накладення додаткових штрафів на телеком операторів на час дії воєнного стану.

Це відбувається на тлі посилення вимог до провайдерів мобільного зв’язку щодо забезпечення роботи базових станцій впродовж 10 годин у разі відсутності централізованого енергопостачання. Такі умови передбачені змінами до розпорядження Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ).

Бізнес звертає увагу на те, що, по-перше, прийняття законопроекту може створити негативні передумови для посилення галузевого державного нагляду змінюючи його основну мету, запобігати порушенням, на каральну – збільшувати штрафи та надходження до Державного бюджету за їх рахунок.

По-друге, така непритаманна галузевому регулюванню обставина може мати негативний вплив на інвестиційну привабливість галузі, унеможливить заплановані та анонсовані раніше інвестиції у розвиток електронних комунікаційних мереж, а також досягнення цілей, визначених Стратегією розвитку сфери електронних комунікацій України на період до 2030 року.

По-третє, законопроект не містить чіткого визначення обсягу прав та обов’язків регуляторного органу, що створює підґрунтя для запровадження непрозорої адміністративної процедури та корупційних зловживань, на що вказує у своєму висновку Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Бізнес-спільнота вважає, що дані проблемні питання не можуть бути вирішені у рамках правової конструкції, визначеної законопроектом, та закликає Верховну Раду України відкликати законопроект.

Бізнес-спільнота готова долучитися до широкої дискусії та розробки якісно нового документу, який буде враховувати інтереси держави, потреби суспільства та відповідатиме умовам ведення бізнесу і розвитку галузі електронних комунікацій під час дії воєнного стану.

Читайте також

Офіційні постачальники послуг