Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

AVELLUM успішно захистила інтереси клієнта в арбітражі на підставі відсутності юрисдикцій

AVELLUM захистила інтереси швейцарського агротрейдера (“Покупець”) в лондонському арбітражі у сфері торгівлі сировинними товарами у справі за позовом одного з найбільших українських агрохолдингів (“Продавець”). Спір виник із контракту поставки на умовах Ex Works та стосувався заявленого порушення платіжних зобов’язань зі сторони Покупця.

Контракт включав гібридне арбітражне застереження, згідно з яким вирішення спорів має здійснюватися в одній арбітражній інституції в м. Лондон за правилами іншої арбітражної інституції.

Сторони по-різному тлумачили арбітражне застереження щодо належної арбітражної інституції для розгляду спору. Продавець заявив, що вибір правил арбітражної інституції був вирішальним для визначення юрисдикції, в той час як Покупець відстоював позицію, що пріоритет має вибір Сторонами саме арбітражної інституції.

Трибунал розглянув пояснення сторін та встановив, що арбітражне застереження є дефектним. Воно містить взаємовиключні умови, які не можливо виконати одночасно. Трибунал вирішив керуватись умовами арбітражного застереження, якими cторони погодили арбітражну інституцію. Посилання на правила арбітражної інституції у сфері торгівлі сировинними товарами, в якій розглядався спір, було неоднозначним в порівнянні з посиланням на арбітражну інституцію для розгляду спору. Як наслідок, Трибунал дійшов висновку, що неоднозначне посилання на арбітражні правила не наділяє його юрисдикцією для розгляду спору по суті.

Партнери AVELLUM Іван Касинюк та Ірина Мороз зазначили: “Це рішення підтвердило серйозність ризиків, які несуть дефектні арбітражні застереження. Гібридне арбітражне застереження, як одне з них, надає відповідачу можливість захисту своєї позиції шляхом оспорювання юрисдикції відповідного трибуналу та/або чинності арбітражного рішення по суті спору. Ми радимо нашим клієнтам уникати таких ризиків та використовувати стандартні арбітражні застереження, які пропонує більшість арбітражних інституцій у світі”.

Команду AVELLUM очолив старший юрист Євген Боярський під керівництвом партнерів Івана Касинюка та Ірини Мороз.

Офіційні постачальники послуг