Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Asters бере участь у роботі щодо представництва інтересів України у міждержавній справі проти Росії у Європейському суді з прав людини

23 червня 2022 року Міністерство юстиції України, що забезпечує представництво інтересів України як держави, подало першу частину заяви щодо суті справи проти Росії до Європейського суду з прав людини у Страсбурзі (Франція), у яких адресувало питання збитків, завданих Російською Федерацією під час першої фази її повномасштабного вторгнення в Україну. Надалі Україна подаватиме матеріали у відповідь на порушення, вчинені Росією після 7 квітня 2022 року.

Asters разом із Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, головним юридичним радником, та командою баристерів під керівництвом королівського адвоката Timothy Otty та королівського адвоката Guglielmo Verdirame консультують Міністерство юстиції України щодо представництва інтересів України у міждержавній справі за заявою України до Російської Федерації у Європейському суді з прав людини. Для Asters та для всієї команди юридичних радників є великою честю бути залученими до цієї справи, робота над якою ведеться на умовах pro bono.

Справа стосується, з-поміж іншого, заявлення Україною вимог щодо виплати відшкодування збитків Російською Федерацією фізичним і юридичним особам, які постраждали внаслідок численних порушень основоположних прав, що захищаються Конвенцією, зокрема права на життя (стаття 2), заборони катувань (стаття 3), права на свободу і особисту недоторканність (стаття 5), права на повагу до приватного і сімейного життя (стаття 8), права на свободу думки і свободу вираження поглядів (статті 9 і 10) та захист права власності (стаття 1 Першого протоколу до Конвенції).

Розмір збитків за час першої фази повномасштабного вторгнення у період з 24 лютого по 7 квітня 2022 року, стосовно яких Україна вимагатиме компенсації, становить щонайменше 80 млрд доларів США.

Asters бере участь у роботі над різними питаннями справи, зокрема щодо компенсації збитків, завданих порушенням статті 1 Першого протоколу до Конвенції, якою гарантовано захист права власності.

До складу команди на чолі з співкерівниками практики міжнародних арбітражних та судових спорів співкеруючим партнером Олексієм Дідковським та партнером Маркіяном Ключковським увійшли радники Оксана Легка та Олександр Волков, а також юристка Наталія Савула, молодші юристи Валерія Якімова та Олександр Луценко.

Asters — найбільша юридична фірма в Україні з офісами в Києві, Вашингтоні, Лондоні та Брюсселі. Chambers Europe 2022 відзначає 21 юриста Asters — найбільшу кількість відомих практиків в одній українській юридичній фірмі.

Офіційні постачальники послуг