Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Андрій Нижний – доповідач презентації нового проекту з підтримки судової влади в Україні від Ради Європи

Старший  партнер та керівник судової практики Hillmont Partners Андрій Нижний взяв експертну участь в онлайн заході з нагоди відкриття проекту Ради Європи “Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду”, який відбувся 27 березня 2023 року.

Метою зустрічі була презентація нового проекту Ради Європи, а також представлення та обговорення висновків досліджень проекту Ради Європи «Підтримка судової влади України для забезпечення кращого доступу до правосуддя» щодо єдності практики апеляційних судів в Україні, інструментів забезпечення єдності судової практики, застосовних у державах-членах Ради Європи, застосування касаційних фільтрів Верховним Судом.

Як національний експерт Ради Європи та автор дослідження практики Верховного Суду щодо застосування касаційних фільтрів у адміністративних, господарських та цивільних справах (за період 01.01.2020 – 31.12.2021), Андрій Нижний презентував основні висновки цього дослідження. Зокрема, йшлося про пропозицію збільшити строк для вирішення питання про відкриття касаційного провадження до 1-2 місяців, встановити на перехідний період до початку повноцінної роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи повноваження Верховного Суду витребувати матеріали справи для вирішення питання про відкриття касаційного провадження, встановити додаткові вимоги до мотивувальної частини ухвал про відмову у відкритті касаційного провадження, спростити алгоритм застосування касаційних фільтрів Верховним Судом.

Водночас, за словами експерта, відритим залишається питання ролі Верховного Суду з точки зору оптимального балансу між його приватною (забезпечення законного і справедливого вирішення конкретної справи) та публічною (забезпечення єдності застосування закону та розвитку права) функціями сьогодні та у майбутньому.

У заході взяли участь судді Верховного Суду, члени Вищої ради правосуддя, представники Ради суддів України, Національної школи суддів України, Державної судової адміністрації України, народні депутати України, представники міжнародних організацій та проектів.

Офіційні постачальники послуг