Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Американська торговельна палата закликає ООН і Туреччину стабілізувати повноцінну роботу «зернових коридорів» та безпечну навігацію комерційних суден у Чорноморському регіоні задля уникнення кризи глобальної продовольчої безпеки

Американська торговельна палата закликає ООН і Туреччину стабілізувати повноцінну роботу «зернових коридорів» та безпечну навігацію комерційних суден у Чорноморському регіоні задля уникнення кризи глобальної продовольчої безпеки

Компанії-члени Американської торговельної палати в Україні стурбовані поточною ситуацією щодо зриву роботи Чорноморської зернової ініціативи (Ініціатива), порушенням вільного комерційного судноплавства в Чорноморському регіоні і підходом російської сторони щодо використання продовольства як зброї.

У зв’язку зі зривом роботи Ініціативи та деструктивними діями російських інспекторів у Спільному координаційному центрі (СКЦ) в Стамбулі на міжнародні ринки не відвантажено близько 25 млн тонн сільськогосподарської продукції, включаючи вантажі до Африканського континенту та країн із високим рівнем голоду, таких як Ефіопія, Ємен, Афганістан та ін. Така критична ситуація вкотре ставить під загрозу глобальні ланцюги постачання продовольства та глобальну продовольчу безпеку, зокрема впливає на зростання цін на продукти харчування та рівня голоду в світі.

Криза Чорноморської зернової ініціативи призвела до значного скорочення обсягів експорту українського збіжжя, оскільки з 19 травня 2023 року жодне судно не було погоджено для морського порту «Південний», а реєстрація нових суден зупинена російськими інспекторами 26 червня 2023 року. З березня 2023 року де-факто робота зернових коридорів регулярно штучно блокувалась російськими інспекторами в СКЦ у Стамбулі шляхом зриву інспекцій суден на Босфорі та відповідно порушенням вільного комерційного судноплавства в Чорноморському регіоні. Орієнтовно 1 або 2 судно/а інспектувалося на день з 20 необхідних  для повноцінної роботи Ініціативи.

Для забезпечення безперебійного та постійного експорту українського збіжжя на світові ринки з українських чорноморських портів, Палата закликає ООН та Турецьку Республіку, як сторони Чорноморської зернової ініціативи, вжити заходів, спрямованих на стабілізацію повноцінної роботи чорноморських «зернових коридорів» та безпечної навігації комерційних суден у Чорноморському регіоні задля уникнення  кризи глобальної продовольчої безпеки.

Ми висловлюємо вдячність ООН та Турецькій Республіці, Офісу Президента України, Міністерству аграрної політики та продовольства, Міністерству економіки, Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерству закордонних справ, Адміністрації морських портів України за всі зусилля, спрямовані на забезпечення морського експорту українського збіжжя у рамках Чорноморської зернової ініціативи, яка надала можливість українським фермерам відправити зерновими коридорами понад 33 мільйони тонн сільськогосподарської продукції до 45 країн, та сподіваємось на вжиття відповідних заходів, спрямованих на подальше безперебійне функціонування чорноморських «зернових коридорів».

Читайте також

Офіційні постачальники послуг