Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

Американська торговельна палата в Україні закликає народних депутатів надати українським фермерам доступ до інноваційних засобів захисту рослин

Американська торговельна палата в Україні закликає народних депутатів надати українським фермерам доступ до інноваційних засобів захисту рослин

Вже більше чотирьох років доступ інноваційних засобів захисту рослин (ЗЗР) до ринку України є фактично заблокованим. Існуючий стан справ ставить українських фермерів у неконкурентне становище, адже вони не мають змоги отримати доступ до інноваційної продукції нового покоління. При цьому інноваційні ЗЗР, розроблені для більш ефективної боротьби зі шкідниками та хворобами рослин, є безпечнішими з точки зору токсикології та екотоксикології.

Законодавство, що діє на сьогодні у цій сфері, не узгоджується із відповідним законодавством ЄС. Воно створює підґрунтя для недобросовісної конкуренції та торговельних бар’єрів у доступі на український ринок інноваційних ЗЗР, що виробляються міжнародними компаніями, які працюють та створюють робочі місця в Україні. Це, в свою чергу, негативно впливає на бізнес-клімат та інвестиційну привабливість ринку ЗЗР в Україні.

Для вирішення цієї проблеми в жовтні 2019 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №2289. Він був підтриманий Комітетом Верховної Ради з питань аграрної політики та рекомендований до ухвалення за основу та в цілому.

На підтримку прийняття законопроекту виступають аграрні бізнес-асоціації, науково-дослідні інститути, профільні Міністерство та Комітет ВРУ, Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, низка посольств.

Американська торговельна палата в Україні закликає прийняти законопроект №2289. Це надасть українським фермерам доступ до високоякісних та інноваційних ЗЗР, які допомагають у виробництві безпечної та високоякісної сільськогосподарської продукції, та сприятиме підвищенню конкурентоспроможності аграрного сектору та економічному зростанню України в цілому.

Офіційні постачальники послуг