Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

87% бізнесу закликають Уряд України продовжити потужну програму реформ – нове дослідження Американської торговельної палати в Україні та «Делойт» в Україні

87% бізнесу закликають Уряд України продовжити потужну програму реформ – нове дослідження Американської торговельної палати в Україні та «Делойт» в Україні

Київ, 1 жовтня 2020 року

Американська торговельна палата в Україні (Палата) разом з компанією-членом Палати «Делойт» провела опитування «Вплив COVID-19 на бізнес в Україні: 6 місяців карантину». Це вже третє опитування Палати і «Делойт» в Україні під час пандемії COVID-19, спрямоване на оцінку впливу піврічного карантину на бізнес в Україні.

В опитуванні, проведеному у другій половині вересня 2020 року, взяли участь 100 представників із 94 компаній-членів Американської торговельної палати в Україні. Майже половина респондентів опитування – це керівники компаній (49%). Загалом серед респондентів – 86% керівників найвищої ланки.

Топ-3 стратегічні дії, які бізнес найбільше очікує від Уряду України, – це продовження потужної програми реформ (87%), продовження співпраці з МВФ для забезпечення макроекономічної стабільності (63%) та створення економічних стимулів/заохочень для збереження зайнятості та стимулювання інвестицій (50%).

50% респондентів вказали, що дохід компаній зменшився у зв’язку з пандемією та спричиненими нею наслідками. 77% представників бізнесу зазначили, що кількість співробітників в їхніх компаніях за останні півроку не змінилася. 61% респондентів вказали, що вони не змінили заробітну плату співробітників.

Більше половини респондентів (51%) зазначили, що їхні компанії не скорочували інвестиції в Україну за останні півроку. Водночас більше третини респондентів (35%) зазначили скорочення інвестицій.

Більше трьох четвертих респондентів зазначили, що віддалена робота стала частиною робочого життя для їхніх співробітників. При цьому 7% респондентів вказали, що майже всі, а 17% – що всі співробітники в їхніх компаніях працюють віддалено. 32% респондентів вказали, що їхні компанії, в яких співробітники працюють з дому, наразі не мають чіткого плану щодо повернення своїх співробітників на робочі місця.

24% респондентів зазначили, що їхні співробітники працюють більше годин на день під час карантинупорівняно з докарантинним періодом; для 58% змін у кількості робочого часу співробітників не відбулося.

Найбільшими викликами у сфері людського капіталу за останні півроку стали емоційне вигорання співробітників, складнощі в комунікації команд та нерівномірний розподіл роботи всередині або між командами.

54% респондентів зазначають, що їхні компаній продовжують надавати допомогу суспільству для захисту від COVID-19. Найпоширеніші способи допомоги – забезпечення засобами захисту (57%) та фінансова підтримка (41%).

Майже половина респондентів (47%) вважають, що їхні клієнти почуватимуться в безпеці для участі в офлайн-заходах компанії не раніше 2021 року.

Олена Бойченко, директор Human Capital Advisory Services компанії «Делойт» в Україні, прокоментувала результати опитування: «Піврічний карантин відчутно вплинув на бізнес. Половина респондентів нашого опитування зазначила, що дохід їхніх компаній знизився порівняно з показниками минулого року. Переважна більшість бізнесів пережили цей період з незмінною чисельністю персоналу та без зниження заробітних плат. Водночас віддалена робота стала частиною робочого життя для компаній переважної більшості учасників дослідження. Новий формат роботи суттєво відобразився на ментальному здоров’ї людей та якості взаємодії всередині команд, зробивши емоційне вигорання, складнощі в комунікації та нерівномірний розподіл роботи між командами найбільшими викликами у сфері людського капіталу. Наразі майже третина респондентів зазначила, що їх компанії не мають чіткого плану щодо повернення своїх співробітників на робочі місця. Тому стратегії бізнесу щодо людського капіталу, зокрема, планування нових форм роботи, програми благополуччя та підтримки ментального здоров’я співробітників, підтримки лідерів, залишаються пріоритетними напрямами роботи з людьми для бізнесів».

Андрій Гундер, Президент Американської торговельної палати в Україні, сказав: «Ми пишаємося нашими компаніями-членами, які, незважаючи на економічну кризу, спричинену пандемією COVID-19, все ж продовжують допомагати українському суспільству та зберігають робочі місця. 87% бізнесу закликають Уряд України продовжити потужну програму реформ. Це переконливий сигнал. Наші компанії також наголошують на необхідності продовження співпраці з МВФ задля забезпечення макроекономічної стабільності в країні. Ми і надалі будемо доносити голос бізнесу на найвищому рівні, роблячи все можливе для підтримки компаній в ці безпрецедентні часи».

Переглянути детальні результати можна за посиланням.

Довідка про «Делойт»:

«Делойт» (Deloitte) — глобальна мережа компаній, що надають послуги з аудиту і консалтингу. Із сумою глобальних доходів у розмірі 46,2 мільярда доларів США за 2019 фінансовий рік компанія «Делойт» є найбільшою фірмою у світі з надання професійних послуг. Понад 312 тисяч співробітників «Делойт» працюють в більш ніж 150 країнах світу. Українське представництво мережі входить в «Делойт СНД Холдінгз Лімітед» («Делойт», СНД).

Завдяки глобальній мережі «Делойт», а також більш ніж 25-річному досвіду роботи в Україні, «Делойт» відкриває своїм клієнтам можливості світового класу та надає високоякісні послуги, які спрямовані на підтримку та надання комплексних інтегрованих рішень щодо економічної діяльності клієнтів у галузі енергетики, природних ресурсів та видобувної промисловості, медико-біологічних наук та охорони здоров'я, технологій, медіа та телекомунікацій, споживчого, фінансового, державного та соціального секторів. www.deloitte.ua

Довідка про Американську торговельну палату в Україні:
Американська торговельна палата працює в Україні з 1992 року. Вона тісно співпрацює з органами державної влади з метою покращення бізнес-середовища та залучення прямих іноземних інвестицій в українську економіку, сприяючи розвитку стабільних, прозорих та справедливих правил ведення бізнесу в Україні. Більше інформації за посиланням: https://chamber.ua/


Контактна особа:
Юліана Чижова, старший менеджер із зв’язків з громадськістю та пресою Американської торговельної палати в Україні, ychyzhova@chamber.ua

Офіційні постачальники послуг