Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

74% компаній вдалося досягти запланованих фінансових результатів у 2023 році — результати останнього опитування Американської торговельної палати в Україні

74% компаній вдалося досягти запланованих фінансових результатів у 2023 році — результати останнього опитування Американської торговельної палати в Україні

14 грудня 2023 року

Американська торговельна палата в Україні презентує результати опитування «Ведення бізнесу в воєнній Україні: річні підсумки та прогнози». Компанії продовжують працювати в Україні, сплачувати податки, створювати робочі місця та підтримувати економіку країни. 74% компаній-членів Палати вдалося досягти запланованих фінансових результатів у 2023 році (27% - досягли більше, ніж планували). 24% - не досягли запланованих фінансових результатів.

Представники бізнесу дали прогноз на 2024 рік щодо доходів, кількості працівників та обсягу інвестицій своїх компаній. 46% компаній-членів Палати сподіваються на зростання доходів, 41% - вважають, що доходи не зміняться, а 13% прогнозують зменшення. 55% респондентів зазначають, що чисельність персоналу в їхніх компаніях залишиться незмінною, 33% вказують на те, що їхні компанії збільшать кількість працівників, а 12% очікують зменшення кількості працівників. 54% представників компаній-членів зазначили, що їхні інвестиції залишаться незмінними. 37% бізнесу прогнозують збільшення інвестицій, тоді як 9% - зменшення.

Представників бізнес-спільноти запитали про те, коли, на їх думку, закінчиться війна в Україні. 40% компаній вважають, що війна закінчиться у 2025 році, 24% - у 2024 році, 17% - через 5 років.

Топ-3 кроки, які має зробити український Уряд, щоб суттєво допомогти бізнесу на місцях: посилення національної безпеки та оборони та розмінування території України (24%), проведення реальної та ефективної судової реформи (23%), забезпечення захисту ланцюгів постачання шляхом вирішення ситуації з логістикою на кордонах та морськими перевезеннями (20%). Серед інших кроків - пом'якшення валютних обмежень щодо репатріації дивідендів та/або виплати відсотків за зовнішніми кредитами, забезпечення передбачуваності та стабільності податкового законодавства, а також чіткої та прозорої процедури бронювання, розширення страхового покриття політичних ризиків.

Згідно з результатами опитування, окрім повномасштабної війни росії в Україні, найбільшими геополітичними ризиками на 2024 рік, які можуть вплинути на Україну та, потенційно, на бізнес, компанії вважають вибори в США (69%), глобальні збройні конфлікти/війни (50%), порушення ланцюгів поставок (41%), економічна безпека (32%) та дефіцит ресурсів (21%).

108 керівників та топ-менеджерів компаній-членів Палати взяли участь в опитуванні, проведеному в першій половині грудня 2023 року. 76% респондентів - керівники компаній.

Офіційні постачальники послуг