Даний семінар був присвячений викликам, з якими можуть стикатися бізнеси в Україні у 2025 році під час реагування на запити про надання інформації від Антимонопольного комітету (АМКУ). В умовах посиленого контролю за дотриманням вимог законодавства та потреби в удосконаленні регуляторних механізмів, вебінар надав юридичні висновки та практичні рекомендації для компаній, які відповідають на інформаційні запити АМКУ. Учасники отримали глибше розуміння повноважень АМКУ, потенційних юридичних ризиків, а також ознайомлися зі змінною динамікою взаємодії бізнесу з АМКУ як регуляторним органом, що володіє широкими повноваженнями.
Питання до обговорення:
- Повноваження АМКУ щодо формування та направлення вимог про надання інформації суб’єктами господарювання
- Нормативні прогалини та необхідність удосконалення законодавчої бази щодо вимог про надання інформації
- Анатомія процесу взаємодії АМКУ та суб’єктів господарювання через вимоги про надання інформації: погляд зі сторони органу конкуренції та бізнесу
- Альтернативні методи отримання інформації АМКУ від суб’єктів господарювання
- Відповідальність суб’єктів господарювання за ненадання, неповне надання або подання недостовірної інформації на вимогу АМКУ
Доповідачі:
Євгеній Дейнеко, керуючий партнер, керівник практики антимонопольного та конкурентного права в EVERLEGAL. Євгеній фокусується на корпоративному праві та угодах M&A (злиття і поглинання), антимонопольному та конкурентному праві, а також юридичних аспектах загальних комерційних питань. Він також бере участь у проектах, пов’язаних з банківським і фінансовим правом. У Євгенія більше 20 років професійного досвіду, отриманого у провідних міжнародних юридичних фірмах із штаб-квартирами у Лондоні та Нью-Йорку та аудиторській фірмі “великої четвірки”. До заснування EVERLEGAL Євгеній був радником у практиці корпоративного права та угод M&A у київському офісі міжнародної юридичної фірми Clifford Chance, де також певний час очолював практику антимонопольного права.
Ярослав Медведєв, радник практики антимонопольного та конкурентного права в EVERLEGAL. Ярослав працював у провідних українських юридичних компаніях, а також в Антимонопольному комітеті України. Він також був юридичним радником Міжнародної фінансової корпорації (IFC) з питань антимонопольного законодавства та взаємодії із державними органами щодо підготовки та проведення антимонопольної реформи. Ярослав обіймав посаду співголови комітету з питань конкуренції Американської торговельної палати в Україні.
Юлія Воронцова, радник практики вирішення спорів в EVERLEGAL. Основними напрямками професійної діяльності Юлії є вирішення спорів у різних юрисдикціях, договірне право, банківське право, антимонопольне право, деліктні зобов'язання, земельні правовідносини. Також Юлія відповідає за напрямок захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності. Одним із актуальних напрямків діяльності є спори, пов'язані із відшкодуванням збитків, завданих збройною агресією російської федерації проти України. Юлія має більш ніж 15 років професійного досвіду, здобутого під час роботи у судах загальної, господарської юрисдикції, а також у консалтингу.
Контакти
