Україна стоїть на порозі важливих змін у санкційній політиці, прагнучи адаптуватися до міжнародних стандартів. Криміналізація порушення та обходу санкцій стає не лише вимогою часу, але й викликом для бізнесу, який опиняється у зоні нових ризиків. Для європейських партнерів це питання вже давно врегульоване, адже Директива ЄС вимагає запровадження кримінальної відповідальності за такі дії.
Як законопроєкт вплине на бізнес, які потенційні загрози та можливості він створює, а також які аспекти потребують доопрацювання – ці питання стали у центрі уваги нашого обговорення.
Питання до обговорення:
- Поточний стан відповідальності за порушення санкцій в Україні
- Директива ЄС як передумова для криміналізації порушення/обходу санкцій
- Новий законопроєкт: що передбачає?
- Ключові аспекти для бізнесу
- Можливості вдосконалення законопроекту про криміналізацію порушення/обходу санкцій
Доповідачі:
Денис Шкаровський, адвокат, партнер VB Partners, експерт санкційної практики. Денис спеціалізується на представництві інтересів клієнтів на всіх стадіях кримінального процесу в рамках економічних і корупційних злочинів. Ефективний у захисті акціонерів та топменеджменту бізнесу у справах з потенційною чи існуючою підозрою. Бере участь в розшуку активів в іноземних юрисдикціях, а також в розслідуваннях, пов’язаних із шахрайством, корупцією, інсайдерською торгівлею. Має значний досвід проведення корпоративних розслідувань, результати яких формують доказову базу для подальшого притягнення недобросовісного менеджера/контрагента до відповідальності. Має унікальний досвід успішного скасування санкцій як з іноземних компаній, так і з фізичних осіб у судовому та адміністративному порядках.
Юлія Кузнець, адвокатка VB Partners, спеціалістка з питань санкційного комплаєнсу. Юлія надає юридичну підтримку у складних кейсах, пов'язаних із санкціями та санкційним комплаєнсом. Вона має значний досвід консультування міжнародних компаній з питань мінімізації ризиків та забезпечення дотримання міжнародних санкційних режимів.
Контакти
