Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Освіта

Практичний вебінар «CBAM та український експорт: юридичні питання та умови звільнення від сплати»

Дата:
14 Травня 2024
Час:
16:00 - 18:00
Місце:
Онлайн
Практичний вебінар «CBAM та український експорт: юридичні питання та умови звільнення від сплати»

У 2026 році українські експортери цементу, заліза та сталі, алюмінію, добрив, електроенергії та водню, а також деяких похідних товарів зіткнуться з податком CBAM. На вебінарі було розглянуто, які практичні кроки мають зробити українські експортери разом зі своїми контрагентами з ЄС, а також що необхідно зробити на урядовому рівні, щоб отримати звільнення від сплати CBAM, чи допоможуть гарантії походження для електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, отримати виключення з CBAM. Крім того, ми проаналізували деякі суттєві наслідки, з якими компанії можуть зіткнутися з 2026 року.

Питання до обговорення:

  • Короткий огляд Системи торгівлі викидами ЄС (EU ETS) та CBAM
  • Стан запровадження української Системи торгівлі викидами, підготовка України до CBAM
  • Можливі винятки від застосування CBAM. Винятки для експорту електроенергії та чи можуть застосовуватися гарантії походження для електроенергії з ВДЕ
  • Договірні умови, пов'язані з CBAM, та інші юридичні аспекти
  • Практичні кроки, які слід зробити українським експортерам з огляду на CBAM

Модератор:

Ярослав Петров, партнер юридичної фірми Asters, співкерівник практики енергетики та природних ресурсів. Ярослав Петров – визнаний фахівець у галузі права, відомий своєю експертизою в енергетичному праві та вирішенні спорів в сфері енергетики. Він спеціалізується на проектах у сфері енергетичного права, що охоплюють нафтогазову галузь, електроенергетику, відновлювану енергетику та енергоефективність. Визнання: партнер нового покоління в галузі енергетики, The Legal 500: EMEA 2024; високо рекомендований юрист у сфері енергетики та інфраструктури, IFLR1000 2023; визнаний юрист у сфері енергетики, Who's Who Legal: Energy 2023; рекомендований юрист у сфері енергетики і природних ресурсів, Chambers Europe 2022.

Доповідачі:

Сілке Гольдберг, партнер юридичної фірми Herbert Smith Freehills, Глобальний керівник практики ESG та зміни клімату, Лондон. Д-р Сілке Гольдберг має понад 20 років досвіду роботи в енергетичному секторі. Вона є партнером та глобальним керівником практики ESG в Herbert Smith Freehills. Сілке консультує клієнтів з питань чистої енергетики, енергетичної інфраструктури та зміни клімату на міжнародному рівні, в тому числі щодо торгівлі квотами на викиди, вуглецевих ринків та CBAM. Вона є автором кількох публікацій з питань кліматичного права, ESG та Brexit. Сілке давала свідчення в Палаті лордів щодо СТВ ЄС (EU ETS) та Brexit. Сілке є професором Лондонського університету Королеви Марії, де вона викладає регулювання енергетичного сектору, а також запрошеним професором Університету Гронінгена.

Ерік Вайт, консультант юридичної фірми Herbert Smith Freehills, Брюссель. Ерік працює в юридичній фірмі Herbert Smith Freehills, спеціалізується на праві ЄС та СОТ, в тому числі на майбутніх відносинах між Великобританією та ЄС. Він був членом юридичної служби Європейської Комісії (1985-2016), очолював команду з питань торговельної політики та СОТ. Останні 8 років працював над питаннями зміни клімату та екологічної політики ЄС. Консультував Європейське Співтовариство з міжнародних питань, брав участь у переговорах та спорах за міжнародними угодами. Зараз Ерік консультує з питань права ЄС та міжнародного права (з акцентом на питаннях енергетики), відстежує зміни в CBAM ЄС, пропонує стратегії адаптації до нових правил.

Андрій Кітура, к.е.н., директор з розвитку Dixi Group, керівник Офісу зеленого переходу при Міністерстві економіки України. Понад 15 років досвіду у сфері зміни клімату та сталого розвитку. Андрій 12 років працював в EY. До того працював аналітиком вуглецевого ринку та супроводжував проекти спільного впровадження (ПСВ) в рамках Кіотського протоколу в Україні. Досвід Андрія включає сільське господарство, виробництво цукру, видобуток вугілля, нафтогазову, металургійну та гірничодобувну галузі, виробництво продуктів харчування та напоїв, електроенергетику, фармацевтичну промисловість, медичні послуги, ІТ та телекомунікації, фінансові установи та громадські організації. Серед клієнтів – міжнародні фінансові організації (СБ, ЄБРР, ПРООН, USAID, GIZ), державний сектор та уряди.

Павло Масюков, GIZ, менеджер комісії проекту «Підтримка створення ETS в Україні» (TBC). Павло є менеджером комісії проекту «Підтримка створення СТВ в Україні», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економіки та клімату Німеччини (BMWK). Павло займається темою схеми торгівлі викидами протягом багатьох років і продовжує надавати підтримку, спрямовану на впровадження системи торгівлі викидами в Україні, на своїй нинішній посаді.

Ольга Євстігнєєва, експерт з декарбонізації Команди підтримки відновлення та реформ при Міністерстві енергетики України. Ольга Євстігнєєва працює в Команді підтримки реформ при Міністерстві екології та природних ресурсів України, здобуває науковий ступінь кандидата наук з економіки клімату. Вона просувала екологічні євроінтеграційні реформи, сприяючи реалізації ключових ініціатив, співпрацювала зі Світовим банком, GIZ, USAID, КМ України, надавала консультації з питань стратегічних комунікацій регіональному координатору ООН. Вона брала участь у формуванні 1-ї Водневої стратегії України до 2050 року та у формулюванні позиції України щодо політики CBAM, координувала 1-й Акселератор кліматичних амбіцій під егідою Глобального договору ООН в Україні, сприяючи українському бізнесу у встановленні науково обґрунтованих цілей та приєднанні до протоколу щодо викидів парникових газів.

Марта Галабала, радниця юридичної фірми Asters, очолює напрям екології та ESG. Марта Галабала спеціалізується на енергетичному праві (нафта і газ, електроенергетика, відновлювана енергетика), а також на питаннях корпоративної соціальної відповідальності (ESG), очолюючи цю практику в Asters. Вона супроводжувала проекти у сфері енергетики в цілому та відновлюваної енергетики (вітрова, сонячна, біогазова, традиційна генерація), брала участь у численних проектах з проведення юридичного аудиту різних енергетичних активів, угодах зі злиття та поглинання, включаючи придбання «з нуля» та «під ключ». Пані Галабала консультує компанії з питань, пов'язаних зі сталим енергетичним переходом, Європейським зеленим курсом, спрямованим на скорочення викидів парникових газів, а також проектами у сфері водню та інших альтернативних видів палива, надає рекомендації щодо ініціатив у сфері ESG.

Вікторія Киреєва
Заступник Міністра
захисту довкілля
та природних ресурсів України

Контакти

Дмитро Стрій

Адміністративний асистент

Партнери

Офіційні постачальники послуг