Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Освіта

Практичний семінар «Військова агресія рф проти України як форс-мажор: який вплив на договірні зобов'язання?»

Дата:
19 Травня 2022
Час:
11:00 - 13:00
Місце:
Онлайн
Практичний семінар «Військова агресія рф проти України як форс-мажор: який вплив на договірні зобов'язання?»

28 лютого 2022 року у зв'язку з воєнними діями в Україні та для спрощення процедури засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) Торгово-промислова палата України (надалі – «ТПП») видала лист №2024/02.0-7.1. Ним ТПП засвідчила для усіх, кого це стосується, що військова агресія pосійської федерації проти України, яка зумовила введення воєнного стану в Україні, з 24 лютого 2022 року і до офіційного закінчення є форс-мажорною обставиною (обставиною непереборної сили).

Під час цього вебінару ми обговорили основні юридичні питання, які є вкрай важливими для тих, хто бере участь у будь-яких договірних відносинах з огляду на визнання російської військової агресії – форс-мажором.

А саме:

1. Загальні зауваження про форс-мажор

  • Які наслідки має настання форс-мажору?
  • Чи передбачає лист № 2024 / 02.0-7.1 від ТПП України автоматичне звільнення від відповідальності за невиконання договірних зобов'язань?

2. Форс-мажор і договірні зобов'язання

  • Договір за українським правом не містить положень про форс-мажор
  • Договір за іноземним правом не містить положень про форс-мажор
  • Договір за українським правом або договір за іноземним правом, що містить положення про форс-мажор

3. Форс-мажор і грошові зобов'язання

  • Чи форс-мажор звільняє від відповідальності за несплату?
  • Які законодавчі зміни щодо грошових зобов'язань були введені у зв'язку з воєнним станом?
  • Чи спростили кредитори умови повернення кредитів для боржників?

4. Форс-мажор і вирішення спорів

  • У разі вирішення спорів в українських судах, чи продовжує діяти строк позовної давності щодо порушень договору під час дії воєнного стану?

Доповідачі:

Ольга Городнюк, юрист EVERLEGAL. Ольга фокусується на корпоративному праві та злитті/поглинанні, а також на комерційних питаннях. Вона є одним із ключових юристів практики корпоративного права та M&A в EVERLEGAL. Ольга має великий досвід консультування розробників проєктів відновлюваної енергетики в Україні та Європі, провідних світових виробників фотовольтаїчних модулів, інвестиційних компаній, що зосереджують свою увагу на галузі відновлюваної енергетики, провідної української інвестиційної групи, першого українського інноваційного парку, громадських та благодійних організацій, французької компанії з управління водопостачанням та очищенням відходів та багато інших. Окрім того, Ольга є тренером команди Національного університету «Києво-Могилянська академія» у міжнародних змаганнях з міжнародного комерційного арбітражу Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot.

Юлія Шарабар, молодший юрист EVERLEGAL. Юлія фокусується на корпоративному праві та злитті/поглинанні, а також на трудових та комерційних питаннях. Юлія має досвід консультування великих IT компаній з трудових, корпоративних та інших питань щодо їхньої щоденної діяльності, а також досвід супроводу діяльності громадських та благодійних організацій, їх консультування з різноманітних юридичних питань, зокрема щодо підготовки установчих документів, внесення змін до них, створення та реорганізації органів управління.

Партнери

Офіційні постачальники послуг