Рівень шахрайства та економічних злочинів залишається рекордно високим та має більше різноманітних наслідків для компаній, аніж будь-коли раніше. Злочинами, що мають найбільші негативні наслідки для діяльності компаній в Україні, було визнано незаконне привласнення майна та шахрайство у сфері закупівель.
Практика форензік PwC в Україні представила результати опитування, що проводиться кожні два роки. У дослідженні аналізується загальний досвід компаній, у кожній з яких сталося в середньому по чотири інциденти економічних злочинів та шахрайства за цей період, представлені висновки щодо загроз, вартості шахрайства та дій, необхідних компаніям для формування більш ефективного комплексу заходів попередження та реагування. Також в опитуванні підкреслюється важливість попередження злочинів та розглядаються переваги, які організації можуть отримати від вкладення коштів у кваліфікованих експертів та сучасні технології. Більш детально поговорили про наступне:
- Як виглядає шахрайство в Україні: види шахрайства, кількість випадків, найбільш руйнівне / серйозне шахрайство
- Основні виконавці шахрайства
- Вартість шахрайства
- Запобігання шахрайству
- Приклади релевантних кейсів
Доповідачі:
Андрій Третяк CFE CISA CGEIT, керівник практики форензік PwC в Україні. Андрій має понад 13 років досвіду надання послуг професійного консультування клієнтів приватного та державного секторів в Україні та Центральній і Східній Європі. Він спеціалізується на вдосконаленні внутрішніх контролів, попередженні та розслідуванні економічних злочинів, управлінні ризиками, побудові систем управління інформаційною безпекою.
Дарія Рябова, старший консультант, PwC в Україні. Дарія має понад 5-річний досвід у наданні консультаційних послуг державним організаціям, а також компаніям приватного сектору. Її ключові галузі спеціалізації включають: форензік розслідування, корпоративну розвідку, перевірку доброчесності, антикорупційний аудит, реінжиніринг бізнес-процесів, удосконалення операційної діяльності та контролю, управління проектами.