Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

B2G

Онлайн-зустріч з Юлією Свириденко, Першим віце-прем'єр-міністром України – Міністром економіки України

Дата:
30 Травня 2022
Час:
09:00 - 18:00
Місце:
Онлайн
Онлайн-зустріч з Юлією Свириденко, Першим віце-прем'єр-міністром України – Міністром економіки України

30 травня 2022 року Палата провела онлайн-зустріч з Юлією Свириденко, Першим віце-прем'єр-міністром України - Міністром економіки України.  

Під час зустрічі учасники обговорили такі питання:  

  • Скасування списку критичного імпорту та зняття обмежень на розрахунки в іноземній валюті. 

За даними Мінекономіки, найближчим часом парламент планує проголосувати за повернення податку на імпорт та мита. Після цього планується скасувати постанову КМУ № 153 «Про перелік критичних імпортних товарів» як таку, що втратила актуальність. Уряд заохочує економічний розвиток України, тому зніме обмеження на валютні розрахунки, щоб будь-який бізнес зміг купувати іноземну валюту для здійснення транскордонних валютних платежів. 

  • Автоматизація процесів бронювання співробітників через проект «Електронне бронювання». 

IT-фахівці розробляють електронну форму заявки на бронювання. Після цього відповідну постанову буде внесено на розгляд Кабміну. Також було підкреслено важливість відключення можливості виїзду за кордон у відрядження від резервування персоналу. Розробляються механізми забезпечення повернення персоналу. Максимальний час у дорозі 30-45 днів необхідно узгодити з Генштабом. 

  • Забезпечення більш швидкої обробки вантажних автомобілів з продуктами та товарами першої необхідності при перетині кордону.  

Через логістичні проблеми доставка палива була пріоритетною. Міністерство інфраструктури постійно розширює прикордонні переходи, а польська сторона спростила фітосанітарний контроль. Триває спілкування з прикордонними та митними службами. Питання опрацювання вантажівок з продуктами і товарами першої необхідності має бути вирішене найближчим часом. 

  • Послаблення карантинних вимог.  

Мінекономіки вжило відповідних заходів для дерегуляції. Для обговорення подальшого послаблення карантинних вимог необхідна координація з Міністерством охорони здоров’я. 

  • Прискорення процесу державно-приватного партнерства.  

Міністерство готує правову основу для прискорення процесу повномасштабної приватизації в чотири рази. 

  • Відтермінування заходів з охорони навколишнього середовища  промисловими підприємствами.  

Для обговорення скасування впровадження технологічних стандартів через воєнний стан необхідне узгодження з Міністерством охорони навколишнього середовища та природних ресурсів. Міністерство вже розробило деякі рішення. 

  • Дерегуляція у сфері телекомунікацій. 

Оскільки деякі провайдери телекомунікацій є частиною міжнародних телекомунікаційних груп, вони пов'язані між собою з росією або білоруссю для забезпечення технічного зв'язку, навіть якщо вони не ведуть там бізнес. Таким чином, вони можуть бути підлягати під застосуваня коефіцієнта 1,5 до ставок податку на прибуток підприємств, екологічного податку, орендної плати та податку на майно у разі прийняття законопроекту №7232. Важливо залучати бізнес-асоціації до розробки критеріїв розгляду суб’єкта господарювання як такого, що має економічні відносини з державами-агресорами. Міністерство також врахує запит на внесення змін до Постанови КМУ №169, що дозволить здійснювати державні закупівлі понад 50 тис. грн. 

  • Мораторій на підвищення податкових ставок і зборів до закінчення воєнного стану і передбачуваність податкового законодавства після повного відновлення від наслідків війни. 

Наразі немає жодних дискусій щодо підвищення податків, лише повернення тих митних зборів, які існували до введення воєнного стану. Однак триває дискусія щодо збільшення військового податку з 1,5% до 3%. За результатами зустрічі було домовлено зібрати пропозиції членів Американської торгівельної палати щодо вирішення поточних питань для підтримки та збереження бізнесу на плаву під час війни в Україні. 

Контакти

Вероніка Алєксєєнко

Керівник напряму «Банківські та фінансові послуги»

Офіційні постачальники послуг