Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Кісіль і Партнери взяли участь у розробці Політики державної власності

29 листопада 2024 р. Уряд затвердив Політику державної власності, яка є важливою складовою реформи управління державною власністю.

Команда Василь Кісіль і Партнери взяла участь у розробці Політики власності та пов’язаних документів як юридичний консультант. Консультантом з фінансово-економічних питань виступила команда EY в Україні, яка також систематизувала міжнародній досвід управління державною власністю.

Наші юристи проаналізували понад 130 міжнародних договорів і нормативних актів України про управління державною власністю, після чого у співпраці з командою EY підготували концепцію Політики власності з урахуванням міжнародного досвіду. Концепція стала основою для подальшої підготовки Політики власності та пов’язаних документів, які пізніше затвердив Уряд.

Проєктна команда Василь Кісіль і Партнери спільно з командою EY також долучилися до розробки процедури встановлення цілей діяльності державних компаній та підготовки листів очікувань власника, які є новим для України документом. 1 жовтня Мінекономіки затвердило Методичні рекомендації щодо підготовки листів очікувань власника, підготовлені за активної участі команд Василь Кісіль і Партнери та EY.

Ключовими цілями Політики є оптимізувати портфель державних компаній, зокрема обґрунтувати необхідність їхнього збереження у державній власності, узгодити публічну політику держави та корпоративне врядування державних компаній зі стандартами ЄС та ОЕСР, а також удосконалити підходи до винагороди посадових осіб і розрахунку дивідендів, визначити критерії обов’язковості утворення наглядової ради, встановити вимоги щодо звітності, прозорості та розкриття інформації тощо. Затвердження Політики власності є однією з умов отримання Україною фінансування від ЄС за програмою Ukraine Facility на загальну суму €50 млрд.

Проєкт вирізняється великою кількістю залучених учасників, серед яких Мінекономіки та інші державні органи, Європейська комісія, МВФ та інші міжнародні партнери України, державні компанії, а також низка зовнішніх команд консультантів, зокрема проєкт SOERA та Deloitte. Юристи Василь Кісіль і Партнери зробили значний вклад у координацію позицій партнерів для їх врахування в Політиці власності та пов’язаних документах.

Олексій Соболев, перший заступник Міністра економіки України, підкреслює важливість результатів проєкту: «Політика державної власності — це дорожня карта для трансформації державних компаній. Вона покликана зробити їх прозорішими, ефективнішими та привабливішими для інвестицій. Адже саме інвестиції – рушійна сила відновлення та розвитку економіки України. Ми прагнемо, аби державні компанії не просто працювали, а стали справжніми рушіями економічного зростання».

Юлія Землицька, Радник з питань реформування секторів інфраструктури Європейського банку реконструкції та розвитку, коментує проєкт: «Інвестиції у відновлення критичної інфраструктури потребують прозорого корпоративного управління державними компаніями. ЄБРР вже десятиліття системно співпрацює з урядом України та державними підприємствами для покращення регуляторного середовища та практик у цій сфері. Для ЄБРР було честю підтримати Міністерство економіки в процесі розробки Політики державної власності, що є ключовим документом для впровадження реформи управління державними активами. Сподіваємось на подальший прогрес та успішне втілення Політики на практиці».

Володимир Ігонін, партнер корпоративної практики Василь Кісіль і Партнери, зазначає: «Ми пишаємося нашим залученням у розробку Політики державної власності. Хочеться відзначити синергію між різними учасниками проєкту: Міністерством економіки, міжнародними партнерами за лідерства ЄБРР, а також кількома командами консультантів. Неоціненний внесок в реформу управління держвласністю зробив особисто директор Департаменту політики власності Мінекономіки Олександр Максимов, який, на превеликий жаль, залишив цей Світ за кілька днів до затвердження Політики власності».

Над проєктом працювала команда Василь Кісіль і Партнери у складі партнерів Володимира Ігоніна та Остапа Семерака, старшого юриста Артема Шматова, юристок Ольги Линник, Олександри Кондуфорової, Марії Михайловін і молодшої юристки Аніти Дахал.

Більше інформації про Політику державної власності у статті Володимира Ігоніна для Forbes за посиланням.

* Політика власності підготовлена в межах проєкту технічної допомоги Європейського банку реконструкції та розвитку. Проєкт технічної допомоги реалізується ЄБРР завдяки фінансуванню Мультидонорського рахунку стабілізації та сталого розвитку України (MDA), яким керує ЄБРР. Донорами MDA є Австрія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, Сполучені Штати Америки та Європейський Союз, який є найбільшим донором.

ЄБРР, найбільший інституційний інвестор в Україні, направив понад €6.1 мільярдів в Україну з початку повномасштабного вторгнення росії у країну в лютому 2022 року. Банк зосереджується на забезпеченні енергетичної та продовольчої безпеки, відновленні критичної інфраструктури на національному та муніципальному рівнях, наданні торгового фінансування та підтримці приватного сектору.


Детальнішу інформацію можна отримати від Ольги Шевченко, менеджерки зі зв’язків із громадськістю за тел.: +380 67 358 47 82 або електронною поштою: shevchenko@vkp.ua

Про фірму

Заснована 1992 року, «Василь Кісіль і Партнери» є українською юридичною фірмою, яка надає інтегрований юридичний супровід у галузях банківського і фінансового права, злиттів і поглинань, ринків капіталів, конкуренційного права та міжнародної торгівлі, вирішення спорів, публічної адвокації, податкового законодавства, енергетики і природних ресурсів, інтелектуальної власності,  праці та зайнятості, нерухомості і будівництва, а також ДПП, концесій та інфраструктури. «Василь Кісіль і Партнери» є членом та ексклюзивно представляє українську юрисдикцію у таких авторитетних міжнародних профільних об'єднаннях: TerraLex (160 юридичних фірм у 100 країнах), Cathay Associates (40 юридичних фірм з 500 офісами у світі у 43 містах Європи та Азії) та Ius Laboris (1700 юристів практики праці та зайнятості у 50 країнах). Керуючим партнером адвокатського об’єднання «Василь Кісіль і Партнери» з 2015 року є Андрій Стельмащук.

Офіційні постачальники послуг