Коротко
18 червня 2024 року наказом Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (надалі – "УКРНОІВІ") № 93/2024 було затверджено персональний склад Апеляційної палати УКРНОІВІ (надалі – "Апеляційна палата"). Незважаючи на виклики, пов'язані з війною, Апеляційна палата відновила свою роботу. Наразі завершується формування складу колегій суддів, і незабаром розпочнеться розгляд апеляційних справ по суті. Тим часом, здійснюються організаційно-правові заходи щодо розподілу справ. Щомісячний розклад засідань Апеляційної палати буде опублікований на офіційному веб-сайті та постійно оновлюватиметься, що надасть правовласникам ефективний інструмент для моніторингу процесу розгляду справ, які їх цікавлять.
Ключові зміни
Після майже дворічної перерви, пов'язаної з впровадженням комплексної реформи, відтепер Апеляційна палата відновлює виконання наступних функцій:
- Розгляд заперечень проти рішень УКРНОІВІ щодо набуття прав на об'єкти інтелектуальної власності
- Розгляд заяв про визнання торговельної марки добре відомою в Україні
Крім того, Апеляційна палата відтепер виконуватиме нові функції та надаватиме нові послуги, які забезпечать правовласників ефективними інструментами та можливостями для захисту їхніх прав, а саме:
- Розгляд заяв про визнання прав на об'єкти ІВ недійсними ("post-grant opposition")
- Проведення медіації на будь-якому етапі розгляду заперечення або апеляційної заяви
- Створення учасниками розгляду особистого кабінету в Інформаційно-комунікаційній системі (ІКС) УКРНОІВІ для подання документів в електронному форматі з накладеним кваліфікованим електронним підписом
- Зберігання в системі ІКС УКРНОІВІ відео- та звукозаписів відеоконференцій
- Спрощення вимог до проведення опитування з питання доброї відомості торговельної марки в Україні
Рекомендації
Загалом, з точки зору бізнесу, відновлення роботи Апеляційної палати можна вважати позитивним. Адміністративне провадження в Апеляційній палаті відтепер може використовуватися як альтернатива судовому розгляду. Якісні рішення Апеляційної палати сприятимуть ефективному вирішенню справ у сфері інтелектуальної власності на досудовій стадії, що забезпечить економію часу та ресурсів.