Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Бізнес закликає продовжувати боротьбу з нелегальним ринком підакцизних товарів

Бізнес закликає продовжувати боротьбу з нелегальним ринком підакцизних товарів

Згідно з даними, отриманими за результатами останнього дослідження KANTAR Україна, у листопаді 2022 року частка нелегального ринку сигарет промислового виробництва в Україні дещо зменшилася у порівнянні з серпнем і склала 17.8% від загального обсягу ринку. Разом з тим, минулого року, в умовах повномасштабної війни, тіньовий сектор «коштував» Державному бюджету понад 19 млрд грн недоотриманих податкових надходжень. 62% нелегального ринку складають сигарети без акцизних марок, марковані для продажу в магазинах Duty Free або для експорту.

Бізнес-спільнота об’єднана Американською торговельною палатою в Україні, Асоціацією «Укртютюн», Європейською Бізнес Асоціацією та Спілкою українських підприємців вітає позитивні зрушення в питанні боротьби з нелегальним ринком тютюнових виробів та вдячна Офісу Генерального прокурора, Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, Службі безпеки України, Державному бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки, народним депутатам Данилу Гетманцеву, Галині Янченко та  Ярославу Железняку за докладені зусилля та успішну роботу над даною проблемою в 2022 році.

Представники бізнесу активно надавали свою експертизу та готові надалі підтримувати боротьбу з нелегальним ринком підакцизних товарів, який шкодить економіці країни та бізнес-клімату. Частка нелегального ринку на сьогодні залишається значною та боротьба з ним потребує скоординованої роботи з метою уникнення  перерозподілу частки закритих нелегальних підприємств між діючими тіньовими гравцями. Крім того, бізнес підтримує мету, озвучену Головою Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики щодо необхідності зменшення частки нелегального ринку тютюнових виробів до 5%.

Бізнес-спільнота звертається з проханням до всіх залучених правоохоронних органів та представників державних органів влади щодо подальшого посилення роботи з виявлення та припинення діяльності підприємств, що здійснюють нелегальне виробництво тютюнових виробів та недопущення відновлення роботи підприємств, нелегальна діяльність яких була уже зупинена. Особливої уваги заслуговує ліквідація «схеми Duty Free», частка якої, згідно з дослідженням, складає 62% тіньового ринку та є найбільшим джерелом нелегальних сигарет в Україні.

 

 

 

Читайте також

Офіційні постачальники послуг