Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Partners’ Events

Training on Implementation of WEPs

Date:
November 30, 2023 - December 2, 2023
Time:
9:00AM - 6:00PM
Place:
Online
Training on Implementation of WEPs

В Україні для компаній та організацій громадянського суспільства запускають Навчання з впровадження WEPs

В Україні для представників приватних, державних компаній, бізнес-асоціацій та організацій громадянського суспільства проведуть триденне Навчання зі впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs).

В межах навчання учасники/-ці ознайомляться з  підходами до забезпечення ґендерної рівності на робочому місці та в організації, зокрема за рахунок обміну досвідом, співпраці та партнерства з іншими компаніями та інституціями, отримають механізми, рекомендації та підтримку з впровадження WEPs в своїх організаціях.

Де і коли проходитиме навчання

Навчальні семінари відбуватимуться протягом 2023 - 2024 рр. Перша хвиля пройде в Івано-Франківську з 30 листопада по 2 грудня 2023 року.

Хто може подати заявку на участь

  • власниці/-ки бізнесу,
  • представниці/-ки державних і приватних компаній,
  • представниці/-ки організацій громадянського суспільства,
  • представниці/-ки бізнес-асоціацій.

Умови участі та як зареєструватися

Щоб подати заявку на участь, потрібно заповнити анкету: https://www.surveymonkey.com/r/CMGRFLZ.

Усього до участі буде відібрано 20 осіб. Результати відбору оголосять за 10 днів до початку навчання. Підтвердження участі відібрані кандидати/-ки отримають на електронну пошту, яку зазначать під час реєстрації в анкеті.

Витрати на навчання, проживання та харчування покривають організатори. Також, за умови узгодження з організаторами, є можливість отримати послуги няні для дітей 3-12 років на час проведення навчання. Логістичні витрати учасниці фінансують власним коштом.

«Принципи розширення прав і можливостей жінок (WEPs) – це універсальний інструмент, який компанії, незалежно від місцеперебування чи індустрії, можуть впроваджувати на робочому місці та контролювати прогрес на шляху досягнення гендерної рівності. Структура ООН Жінки в Україні заохочує та підтримує приватні компанії в підписанні цих принципів для реалізації практик економічного уповноваження жінок, а також для підвищення обізнаності бізнесу про гендерну рівність та протидію дискримінації на робочому місці. Загальна кількість підписантів WEPs в Україні налічує 25 компаній, і ми будемо раді розширенню кола організацій, які беруть на себе зобов'язання щодо підтримки жінок і дівчат під час повномасштабної російської агресії й у подальших процесах відновлення», – Галина Мещерякова, програмна спеціалістка ООН Жінки.

Згідно з дослідженням «Портрет українських жінок-підприємиць», яке проводилось у 2021-2022 роках, жінки частіше стикаються з упередженим ставленням до трудової діяльності через стать. Локдаун та повномасштабна війна додали складнощів у трудових відносинах, зокрема й серед жінок – про це зазначили 7% опитаних.

«Жінки нерідко стикаються з ґендерними упередженнями та обмеженням робочих можливостей. За даними дослідження, 19% жінок у 2022 році відзначили негативне та упереджене ставлення оточення до того, що вони ведуть бізнес. Наприклад, зі стереотипом “Молода жінка нічого не розуміє” стикаються 13% жінок, а зі судженням “Жінка не може бути керівником” – 6%. Ґендерний розрив в оплаті праці становить 18,6%, цей показник є нижчим за світовий, але більшим, ніж в багатьох країнах ЄС. Навчання зі впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) покликанt змінювати це – перш за все, шляхом усвідомлення того, які WEPs існують та як вони можуть бути впроваджені в суспільстві», – каже виконавча директорка ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» Ірина Титарчук.


Дисклеймер:

Навчання зі впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) реалізується в межах ініціативи «Розширення можливостей жінок у бізнесі», що здійснюється в межах Проєкту «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні», який втілюється ООН Жінки за фінансової підтримки Уряду Швеції у співпраці з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції


Інформація про Навчання зі впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) в соціальних мережах:

ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі»

Facebook: https://www.facebook.com/itfcua

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/itfc-ukraine/


Бекграундер:

Принципи розширення прав та можливостей жінок (WEPs) – це набір семи принципів, що є інструментом для керівництва бізнесів у сприянні ґендерній рівності та розширенні можливостей жінок на робочому місці, ринку праці й у суспільстві. Завдяки їх впровадженню компанії змінюють підходи до підтримки жінок, захисту їх прав та справедливому ставленню до них на робочому місці.

Ініціатива «Розширення можливостей жінок у бізнесі» – ініціатива з підвищення обізнаності, проведення тренінгів та надання інформаційної підтримки представникам приватного сектору для вдосконалення їхніх професійних навичок щодо впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) та реалізації програм розширення прав і можливостей жінок, а також сприяння створенню нових партнерств з приватними компаніями, бізнес-асоціаціями та громадськими організаціями для популяризації ґендерної рівності та розширення економічних можливостей жінок.

ООН Жінки – Структура Організації Об'єднаних Націй з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Провідний орган, що координує роботу системи ООН у питанні ґендерної рівності. Є допоміжним органом Генеральної Асамблеї ООН, створений рішенням Асамблеї в 2010 році з метою прискорення прогресу в справі задоволення потреб жінок у всьому світі, підвищення ефективності використання наявних ресурсів і об'єднання мандатів і функцій окремих підрозділів системи ООН, які займалися виключно питаннями ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції  –  забезпечує провадження державної політики забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків в Україні

ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» – незалежна неприбуткова організація, яка спеціалізується на підтримці розвитку малого та середнього бізнесу, сприянні впровадженні ініціатив з економічної спроможності жінок, торгівлі та експорті.

Official Service Providers