Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Дерегуляція в енергетиці, сільському господарстві, харчовій промисловості та управлінні людськими ресурсами

Дерегуляція в енергетиці, сільському господарстві, харчовій промисловості та управлінні людськими ресурсами

Сьогодні Постанова КМУ №42 "Про дерегулювання підприємницької діяльності» (прийнята 28 січня) була опублікована Кабінетом Міністрів України. У результаті активної роботи Палати, Постанова повністю включає положення запропоновані Палатою щодо дерегуляції в галузях енергетики, сільського господарства, харчової промисловості та управління людськими ресурсами. Палата вітає прийняття цієї Постанови як важливий крок у напрямку реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також усунення штучних бар'єрів для ведення бізнесу в Україні.

Енергетика:

Серед іншого, Постанова передбачає скасування обов'язкового геологічного моніторингу особливих умов користування надрами. З огляду на те, що моніторинг є надмірним і необґрунтованим механізмом регулювання нафтової та газової промисловості, Палата активно виступала за його скасування та неодноразово зверталася до Міністра екології, Державної геологічної служби і Державної служби України з питань регуляторної політики та підприємництва, провівши ряд зустрічей з вищевказаними органами та представниками державних геологічних інституцій, які здійснюють моніторинг.

Сільське господарство:

Досягнуто змін до Постанови КМУ №705, які спрямовані на: значне скорочення списку карантинних об'єктів в Україні відповідно до переліку карантинних об'єктів, контрольованих державними органами в ЄС; 24-годинний термін для видачі всіх фітосанітарних документів. Ці поправки покликані істотно знизити затрати для всіх учасників зернового ринку.

Харчова промисловість:

У результаті активної роботи Палати, прийняттям Постанови №42 Кабінет Міністрів України скасував Постанову КМУ №767, яка, вступивши в силу в листопаді 2014 року, призвела до значного ускладнення процедури державної реєстрації дитячих товарів та харчових добавок (подвоєння часу періоду реєстрації).

З огляду на те, що в ЄС немає жодних додаткових процедур ліцензування, і Закон України №1602, який набирає чинності 20 вересня 2015 року, передбачає скасування державної реєстрації харчових добавок, Палата виступала за збереження існуючого процесу реєстрації БАД і дитячого харчування (Постанова КМУ №1023) до вступу в силу Закону №1602.

Офіційні постачальники послуг